Proponowany post

Dyrektor Kreatywny Dior Homme Kim Jones Projektuje Własną Wersję Nike Air Max 95

23 listopad 2020
Dyrektor Kreatywny Dior Homme Kim Jones Projektuje Własną Wersję Nike Air Max 95

W 2016 roku wtedy jeszcze pracujący dla włoskiego domu mody Louis Vuitton - Kim Jones połączył siły ze sportowym gigantem z Oregonu, marką Nike. Na przestrzeni tych kilku lat duet ten był bardzo oszczędny w tworzeniu nowych projektów, a my kojarzymy tylko naprawdę udane NikeLab Air Zoom LWP oraz naszym zdaniem zdecydowanie mniej trafiające w nasze gusta, luksusowe Nike Air Max 360 w wersji High będące częścią kolekcji “Football Reimagined” sprzed dwóch lat.

Tym razem wybitny projektant doceniony przez takie postacie jak Kanye West czy Virgil Abloh bierze się za obchodzący w tym roku swoją 25. rocznicę powstania model Nike Air Max 95. Samej sylwetki tego retro klasyka chyba nie musimy Wam przedstawiać, a jeżeli chcecie poznać naprawdę ciekawą historię powstania Air Max 95, czyli butów inspirowanych ludzkim ciałem autorstwa Sergio Lozano, odsyłamy Was tutaj. Wracając do sedna sprawy, to wiedząc, co potrafi Kim, jesteśmy nieco rozczarowani wyglądem 95'tek. Buty wyróżnia kilka elementów, ale bez żadnych fajerwerków czy wielkiej innowacji. Cholewkę butów, a dokładnie część konstrukcyjnych, falistych paneli w dolnej części cholewki wykończono odblaskową 3M'ką z kropkowo-pasiastym wzorem, którego ewentualne znaczenie, póki co jest dla nas tajemnicą. Wierzch cholewki wykończono półprzeźroczystą siateczką, spod której wyłania się kontrastowy system szlufek, przez które przeplecione są sznurówki. Ciemną górę przełamano jasnym dołem z Mini Swoosh'em na mudguardzie oraz imieniem i nazwiskiem projektanta na belce w tylnej części. Całość osadzona jest na jasnej podeszwie wewnętrznej z kontrastującymi poduszkami systemów Air Max mającymi zapewnić komfort użytkowania. Należy też wspomnieć, że to, co tutaj widzicie, to jedna z dwóch nadchodzących kolorystyk tego modelu.

Niestety, data premiery tych limitowanych sneakersów - Kim Jones x Nike Air Max 95, nie jest nam jeszcze znana. Czy dostaniemy je w WS2? Tego nie wiemy.


Nike