Proponowany post

Ekipa The Basement Projektuje Swoją Wersję Nike Air Max 90

20 wrzesień 2019
Ekipa The Basement Projektuje Swoją Wersję Nike Air Max 90

W 2017 roku światło dzienne ujrzał pierwszy i jak do tej pory jedyny projekt na linii Nike x The Basement. Mowa tutaj oczywiście o na pozór niepozornych Nike Dunk Low, za którymi kryje się naprawdę ciekawa historia, a aż 9 materiałów, z których zostały one wykonane, nie wzięło się znikąd. Więcej na ich temat dowiecie się między innymi tutaj.

Po dwóch latach nieobecności Nike i ekipa The Basement wracają z nowym projektem. Tym razem na warsztat nieprzypadkowo biorą model Air Max 90, który już za kilka miesięcy obchodzić będzie swoją okrągłą rocznicę powstania, a amerykańska marki zaczyna napędzać na nie hype, co musimy przyznać, wychodzi im naprawdę dobrze. Wracając do samych butów, kierowane one są raczej do osób ceniących sobie klasykę. Kolorystycznie, wszytko kręci się wokół kilku odcieni jedynie subtelnie między sobą kontrastujących beżów z dodatkiem szarości. Materiałowo, może nie jest tak imponująco, jak w przypadku Dunków, ale na nudę nie możemy narzekać. Upper skonstruowano przy użyciu kilku rodzajów naturalnych skór z dodatkiem rop stopu. W kwestii centralnej części cholewki będziemy mogli nieco poszaleć, bowiem otoczony rzepem, lustrzany Swoosh jest wymienny, a w zestawie znajdziemy cztery różne opcje, którymi bawić możemy się w zależności od nastroju. Unikalnymi, wyróżniającymi to wydanie dodatkami są oczywiście brandowane wkładki, trzy komplety sznurówek oraz będące maksymą ekipy hasło „Real People Do Real Things” na spodzie półprzeźroczystej podeszwy. 

Pierwsza, a mów się o dwóch kolorystyka Nike Air Max 90 'BSMNT' do sprzedaży trafi w październiku. Retail wyniesie 140$.
The Basement x Nike Air Max 90
Kolor: Grey Fog/Clear-Light Smoke Grey-Photon Dusk
Styl: CI9111-002
Data: Październik 2019
Cena: $140

Nike
BSMNT