Proponowany post

Air Jordan 12 'University Blue' - Zapowiedź

Trochę, jak 'Pantone' ale...

Ekskluzywne Nike Air Foamposite One 'Memphis Tiger'

04 marzec 2019
Ekskluzywne Nike Air Foamposite One 'Memphis Tiger'
Penny i firma Nike nadal trzymają sztamę.

Nike Air Foamposite One nierozerwalnie powiązane są z postacią Penny'ego Hardawaya. Nic więc dziwnego, że były zawodnik NBA otrzymał ostatnio od Nike ekskluzywne wydanie tego modelu. Penny jest obecnie trenerem uniwersyteckiej drużyny Mepmphis Tigers. Jest z nią bardzo związany, bo sam kiedyś był zawodnikiem "Tygrysów". W związku z jego oddaniem dla macierzystej uczelni, Nike przygotowało Foamy w barwach tejże drużyny. 

Buty przypominają trochę klasyczną kolorystykę 'Royal'. Charakterystyczny, niebieski materiał został ozdobiony czarnymi, tygrysimi pasami, będącymi odniesieniem do nazwy i maskotki drużyny "Tigers". Resztę cholewki uzupełnia czarny nubuk i meshowy język. Buty mają białe, kontrastujące z całością sznurowadła oraz wyszyte logo "1 cent" z tyłu. W odróżnieniu od klasyków, tutaj mamy czarną podeszwę zewnętrzną. Oczywiście nie brakuje płytki z włókna węglowego. Para, którą otrzymał Penny, była zapakowana w bardzo fajne, drewniane pudło z napisem "Ballin Is Wat I Was Born To Do". To hasło, a w zasadzie motto pojawiało się już w kilku innych wydaniach butów Hardawaya.

Nike Air Foamposite One 'Memphis Tiger' mają pojawić się w sprzedaży już 9 marca. Niestety, jak podają źródła buty będą dostępne jedynie w House Of Hoops zlokalizowanym w stanie Memphis.