Emocje Opadły? Podsumowanie 3. Urodzin Aplikacji Nike SNKRS

09 sierpień 2020
Emocje Opadły? Podsumowanie 3. Urodzin Aplikacji Nike SNKRS
Sierpniowy, sobotni dzień miał być kolejnym corocznym świętem każdego pasjonata butów, czy modowej subkultury jaką jest szeroko pojęty, definiowany na wiele różnych sposobów streetwear.


Wszyscy z naładowanymi telefonami i podpiętymi pod aplikację kartami kredytowymi czekaliśmy na wysyp limitowanych wydań. Apetyt użytkowników Nike SNKRS zaostrzał również zalew przedpremierowych informacji płynący zewsząd, począwszy od dobrze znanych w środowisku polskich blogerów po, chociażby wymyślne grafiki instagramowe. Mówiło się między innymi o restocku modelu Nike SB Dunk Low w kolaboracji z La Flamem, czy ostatnich wydań we współpracy z amerykańskim bandem muzycznym wywodzącym się z lat sześćdziesiątych – Grateful Dead. Tytułem dygresji warto tutaj wtrącić, że jakiś czas temu aplikacja przeszła aktualizację, jednakże były to zmiany czysto kosmetyczne polegające na odświeżeniu strony z aktualnościami oraz odchudzeniu nazwy "SNEAKRS" poprzez usunięcie liter "E" i "A".
Tak więc na SNKRSowym torcie w tym roku stały już trzy świeczki. Zapraszamy Was na rzeczowy rewind po tym, co działo się na przestrzeni kilku lat ósmego dnia sierpnia w buciarskim community.

2018 rok "Ten jeden gorący dzień" oregoński producent naznacza nas jako detektywów, bądź poszukiwaczy skarbów (patrząc z perspektywy resellerów) do szukania w aplikacji zaszyfrowanych zdrapek ukrytymi pod ilustracjami różnych modeli butów. Prawidłowe zdrapanie zdjęcia pozwoliło nam przenieść się za pośrednictwem aplikacji do możliwości zakupu odnalezionej przez nas pary. Oczywiście, jeżeli byliśmy na tyle szybcy, żeby ubiec resztę uczestników, w przeciwnym wypadku czekała na nas konfrontacja z informacją "produkt niedostępny". Dla tych, którzy wykazali się refleksem oraz znajomością aplikacji czekały takie wydania jak Nike Air Max 1 powstałe we współpracy z japońskim butikiem atmos posiadające charakterystyczny słonikowy pattern czy któreś z Virgilowej kolekcji Nike Off-White "THE TEN".

Wsiadamy ponownie w wehikuł czasu i wita nas sierpień 2019 rok Tutaj Nike podzielił zabawę na dwa warianty: jednym z nich była już dobrze znana w środowisku zabawa poprzez znajdywanie zdrapek na SNEAKRS, jednak tym razem zamiast przenosić nas do konkretnej pary butów mieliśmy szansę zdobycia czegoś, co nazywa się Golden Tag będący dla szczęśliwego posiadacza Early Accessem do nabycia wybranej przez niego w późniejszym okresie limitowanego wydania za pośrednictwem appki.

Część druga urodzinowej celebry Nike "Shared Stash" producent mówi: chcesz zakupić limitowane buty? One to rock, one to stock? Nie ma sprawy, bierz telefon do ręki, załóż wygodne buty (tak, żebyś nie odczuwał dolegliwości po kilku dobrych kilometrach spaceru) i idź we wskazane przez aplikacje miejsce, żeby odblokować dany model oregońskiego giganta. Takie Pokemon GO edycja sneakerhead z wykorzystaniem gry terenowej. Aha, i jak nie mieszkasz w Bostonie w Nowym Jorku, czy w większych aglomeracjach europejskich to się z nami nie bawisz, gdyż Shared Stash nie działa na ten moment w Polsce. Może kiedyś?

2020
Poranny film dotyczący genezy powstania okolicznościowego wydania "Air Max 1 Got 'Em" w dwóch kolorystykach, o których szczegółowo możecie przeczytać w artykule tutaj.
Do niektórych użytkowników trafiły aplikacyjne Early Accessy na między innymi takie parki jak ostatnio wydane Air Jordan 4 x Off-White czy LDWaffle w kolaboracji z japońskim Sacai. Warto zaznaczyć, że uczestnicy, którzy zakupili już raz któryś z tych modeli nie mogli zrobić tego ponownie nawet po otrzymaniu EA. Premiera Air Ship Pro 'Banned', za które Jordan swego czasu na boisku musiał płacić niemałe sankcje w związku z niepodporządkowaniem się zasadom władz NBA. Nike systematycznie wrzucał restocki wydań, jednak sądząc po ilości komentarzy i globalnym wysypie screenów z gatunku "twoje zgłoszenie nie zostało wybrane" możemy spekulować, że ilość butów na magazynie przygotowanych z okazji urodzin była naprawdę znikoma. Przez obecną sytuację globalną związaną z pandemią Nike zapewne nie mógł wcielić wszystkich swoich rozwiązań w życie.


Miejmy nadzieję, że czwarta rocznica będzie kolejną szansą dla nas na zakup wymarzonych wydań. Wszystkiego "najLepszego" SNKRS.

Tagi: nike SNKRS