FAR CRY 6 — Data Premiery + Kompendium Wiedzy Dotyczące Ubisoftowej Produkcji

24 lipiec 2020
FAR CRY 6 — Data Premiery + Kompendium Wiedzy Dotyczące Ubisoftowej Produkcji
Zaproszeni w podróż po karaibskiej wyspie Yara dostajemy klucze do pokoju z widokiem na wojnę...
Seria Far Cry przez wielu uznawana za kultową jest z nami już od 2004 roku. Zapewne starsi gracze pamiętają, jak po tropikalnej wyspie ulokowanej na Oceanii stawiano czoła wykwalifikowanym służbom militarnym, a z każdym następnym krokiem w jej głąb za wszelką cenę unikało się mięsożernych Trigenów. Na przestrzeni lat poza aspektami graficznymi ewolucję zaliczyła również sama fabuła, chociażby pod tym względem, że w kolejnych odsłonach tej FPS-owej heksalogii mamy do czynienia z nieco bardziej ludzką postacią przeciwnika, a celem gry jest stopniowe wyzwalanie poszczególnych regionów i pomoc rebeliantom w walce ze skorumpowanymi oddziałami władcy.

10 lipca bieżącego roku za pośrednictwem facebooka dostaliśmy pierwsze przesłanki o pojawieniu się szóstej odsłony serii Far Cry. Na kilkusekundowej wizualizacji mogliśmy zobaczyć postać, podpisaną "Anton", która w domyśle ma być przeciwnikiem będącym naszym głównym celem podczas zmagań na wyspie zwanej Yara. Dwa dni później było już jasne — w perspektywie najbliższych miesięcy będziemy mogli cieszyć się pełną wersją gry na poszczególne platformy.
Czymś, co niewątpliwie zasługuje na wyróżnienie producentów jest przywiązanie do detali oraz stopniowe budowanie napięcia związane z konsekwentnym, stopniowym odsłanianiem kolejnych wątków fabularnych w grze. Jako przykład może posłużyć tutaj jeden z ostatnich wpisów na polskim fanpage'u gry Far Cry (@PolskaFarCry) publikujący na łamach portalu Filmweb wideo wywiad z aktorem Giancarlo Esposito wcielającego się w postać dyktatora, dla którego wydawało by się najważniejszym zadaniem jest pogodzenie roli bezkompromisowego władcy z opieką nad 13-letnim synem — Diego. Esposito (którego możecie kojarzyć m.in: z serialu "Breaking Bad") opowiada w nim między innymi jak odnalazł się w nowej aranżacji oraz zdradza szczegóły pracy nad grą. Cały wywiad możecie obejrzeć tutaj.

Far Cry to otwarty świat począwszy od dzikich zwierząt przez nietuzinkowe miejsca gotowe do eksploracji przez naszą postać aż po starannie dobrane wrogie jednostki, przeciw którym dostajemy cały arsenał różnego rodzaju oraz zastosowania broni, dzięki czemu satysfakcje z gry odczują zarówno wielbiciele AWP rodem z Counter Strike'a, jak i pasjonaci łucznictwa.
Cóż, pozostaje nam bacznie obserwować półki sklepowe w najpopularniejszych salonach z grami wideo. Premiera zapowiedziana jest na 18 lutego 2021 roku.