Filmowe Inspiracje Dla Maturzystów

08 czerwiec 2020
Filmowe Inspiracje Dla Maturzystów

W końcu doczekaliśmy się egzaminów maturalnych! Z tej okazji, podrzucamy kilka propozycji dla filmów, które pomogą młodym pokoleniom zdecydować o swoim przyszłym zawodzie! Całość oczywiście z przymrużeniem oka, bo przecież wszyscy wielcy wynalazcy rzucali swoje studia - pamiętajcie jednak, że rzucali oni Harvard a nie Wyższą Szkołę Robienia Hałasu.


1. The Social Network (2010)

Przedstawienie historii twórcy portalu Facebook przez Jessego Eisenberga to niewątpliwie jeden z największych sukcesów tego aktora. Takim samym sukcesem okazało się nakręcenie filmu o Marku Zuckerbergu również okazało się strzałem w dziesiątkę. Historia jest bardzo ciekawa i pozwala nam wejść do głowy młodego geniusza, który dostarczył milionom ludzi możliwość wyrażenia samego siebie. Jednak, w filmie pada hasło "It is and will always be free" - nie wiemy czy nie wolelibyśmy jednak sypnąć dolara miesięcznie i odciąć się od sponsorowanych linków, które od kilku lat aż wylewają się z naszych ekranów.


2. Wilk Z Wall Street (2013)

Przekręt finansowy to nie takie złe rozwiązanie, jeżeli planujesz zwrócić wszystkie zarobione pieniądze ich właścicielom. Niestety, Jordan Belfort nie miał tego w planach, co pięknie pokazał wcielający się w niego Leonardo DiCaprio. Utalentowany aktor pięknie przeprowadził nas przez zawiły świat pieniędzy i stawek na giełdzie. Już w pierwszych scenach dowiadujemy się jak teoretycznie działa Wall Street. Wraz z głównym bohaterem mamy okazję to wykorzystać. And Oh Boy, robimy to. Dzikie imprezy, narkotyki i towarzystwo zwariowanego Jonah Hilla czynią z tego filmu prawdziwe arcydzieło. Dodatkowo, w filmie znajduje się Oscarowa - naszym zdaniem - scena wsiadania do samochodu. Szkoda tylko, że film jest tak o 40 min za długi.


3. 21/22 Jump Street (2012/2014)

A może chcecie odbębnić maturę i od razu wkroczyć w szeregi policji? Channing Tatum i Jonah Hill chętnie pokażą wam, że służba mundurowa może wyglądać atrakcyjnie tylko z zewnątrz. Na szczęście, ich trudy zaowocują przeniesieniem obu panów do elitarnej jednostki działającej pod przykryciem. Wydziałem położonym na tytułowej Jump Street rządzi grany przez Ice Cube'a. Kapitan Dickson, który wysyła swoich najnowszych rekrutów początkowo do szkoły średniej, później zaś na uczelnię. Idealna propozycja na luźne wieczory nadchodzącego długiego weekendu.


4. Dzień Próby (2001)

Ostatnia propozycja będzie z tych poważniejszych, jednak jest to pozycja obowiązkowa jeśli chodzi o motyw zderzenia się z rzeczywistością w nowej pracy - to właśnie was spotka w pierwszej pracy, nasi drodzy maturzyści. Dzień Próby zabiera widzów w przejażdżkę po przedmieściach Los Angeles, gdzie rządzi niegrzeczny glina - Alonzo Harris. Niespodziewający się niczego debiutant na stanowisku detektywa, Jake Hoyt wybiera się na swój pierwszy dzień pracy w terenie w towarzystwie Alonzo. Szybko się jednak okazuje, że często to nie przestępcy wyrządzają na ulicach najwięcej zła. Grający detektywa Harrisa Danzel Washington otrzymał za główną rolę w tym filmie Oscara, natomiast Ethan Hawke był nominowany do najlepszej roli drugoplanowej. Ten duet wygląda dobrze nie tylko na papierze.

Tagi: film popcorner