Proponowany post

Footpatrol x adidas Consortium ZX Torsion

20 sierpień 2019
Footpatrol x adidas Consortium ZX Torsion

Ekipa kultowego butiku Footpatrol z bardzo charakterystycznym logo raz jeszcze łączy siły z niemiecką marką adidas. Oczywiście, wszystko dzieje się pod szyldem limitowanej linii adidas Consortium, która trafia do starannie wyselekcjonowanych sklepów, a jedynym miejscem w naszym kraju, który może pochwalić się takim kontem jest koncept WS2/CL20, w którym naprzemiennie pojawiają się premiery butów z unikalną, przebitą metką na języku z logo uścisku dłoni.

Tym razem, pierwsze skrzypce gra zupełnie nowy model ZX Torsion, który w asortymencie marki z trzema paskami pojawił się dosłownie kilka tygodni temu i to w jednej jedynej wersji kolorystycznej. Sam but powstał z połączenia nostalgii za biegówkami z lat 80. oraz nowoczesności, aktualnie panujących trendów oraz najświeższych technologii. Stąd mamy tutaj cholewkę utrzymaną w klimacie z epoki, a w podeszwie znajdziecie już świetnie oddającą energię piankę Boost czy skrzyżowany system Torsion w kształcie litery X. W tajemnicy możemy Wam zdradzić, że w ciągu roku doczekamy się czterech tego typu premier związanych z 30. rocznicą powstania wyżej wspomnianego systemu, a o drugiej, na bazie modelu TRDC mieliśmy okazję już Wam wspominać. Przy tworzeniu tytułowej sylwetki, ekipa Footpatrol inspirowała się  Notting Hill Carnival – coroczny festiwal trwający dwa dni w sierpniu w dzielnicy Notting Hill, który funkcjonuje od 1959 roku, a aktualnie bierze w nim udział około 2 milionów osób. Wracając jednak do samych butów, jasna cholewka wykonana jest przy użyciu bardzo specyficznie perforowanego materiału tekstylnego pokrywającego język, toebox i panele boczne, nylonu oraz zamszu. Nie zabrakło też odblaskowej 3M'ki, a trzy boczne paski brandingu wycięto z neonowego syntetyku przypominającego ten, z którego produkuje się piłki tenisowe. Na szczycie języka nie mogło zabraknąć specjalnej metki, a u podnóża sznurówek lacelocka z logo jubileuszowego systemu. Kropką nad i jest napis Footpatrol na tyle oraz logo maski na wkładkach. W ramach tego projektu powstał też trzyczęściowy dokument z karaibsko-brytyjską grupą muzyków Ebony Steel Band w roli głównej.

Ekskluzywna sprzedaż w FP rusza 24 sierpnia, a pozostałe sklepy, takie jak WS2/CL20 na drop będą musiały poczekać aż do 11 października.
adidas
Footpatrol