Proponowany post

Fragment Design x Jordan Air Cadence - Zapowiedź

07 lipiec 2020
Fragment Design x Jordan Air Cadence - Zapowiedź

Hiroshi Fujiwara, Japończyk, który założył kultowe studio projektowe Fragment Design, od wielu wielu lat współpracuje z amerykańską marką Nike i co ciekawe wraz z Markiem Parkerem oraz Tinkerem Hatfieldem jest częścią hype'owego trio HTM. Na swoim koncie ma on masę świetnych, często bardzo kontrowersyjnych projektów, a jego chyba najbardziej pożądanym dziełem są kultowe już Air Jordan 1, których ceny na rynku wtórnym osiągają astronomiczne kwoty rzędu 15 tysięcy złotych za parę. 

Dziś ponownie bierzemy na tapetę kolaboracyjny projekt Fragment Design oraz Jordan Brand. Duet ten pracował na bazie zupełnie nowego, lifestyleowego modelu butów Air Cadence, który stosunkowo niedawno pojawił się w asortymencie amerykańskiej marki, a jego ogromnym plusem jest stosunkowo niska cena, która na naszym rynku wynosi jedynie 419zł. Obstawiamy jednak, że kolaboracyjna wersje będzie nieco droższa, ale nie powinna być to ogromna podwyżka. Buty wykonano przy użyciu sporej ilości nylonowej siateczki oraz neoprenu z dodatkiem włochatego zamszu pojawiającego się na kilku perforowanych panelach. Kolorystycznie Hiroshi postawił na stonowaną szarość w kilku odcieniach z dodatkiem bieli na nakrapianej części podeszwy środkowej. Granatowe są brandowane charakterystycznym logo z dwoma błyskawicami wkładki i minimalistyczna metka Jordan na boku. 

Niestety, na ten moment data premiery nie jest nam znana, natomiast mówi się, że buty w wybranych punktach sprzedaży zobaczymy jeszcze w tym roku, ale bliżej jego końca.


Jordan