Proponowany post

#GEL30 - Jak Świętowaliśmy 30'te Urodziny Systemu GEL

26 listopad 2016
#GEL30 - Jak Świętowaliśmy 30'te Urodziny Systemu GEL

Miniony czwartek był jednym z najważniejszych dni w historii japońskiej marki Asics-Tiger. To właśnie wtedy kultowy brand świętował jubileusz 30-lecia powstania jednego z najbardziej szanowanych na rynku systemu amortyzacji. Mowa tutaj oczywiście o GELu, który już od trzech dekad dba o najwyższy poziom komfortu w obuwiu japońskiego producenta. Jak już wspominaliśmy początki GELu sięgają 1986 roku, kiedy to wraz z pojawieniem się zupełnie nowego modelu GT-II zrewolucjonizował on rynek obuwia biegowego. Sam system opiera się na poliuretanowej kapsułce wypełnionej półpłynną substancją o strukturze silikonu usytuowanej w najbardziej narażonych na przeciążenia miejscach w podeszwie środkowej. GEL Cushioning System świetnie absorbuje pionowe wstrząsy oddając energię w kierunku poziomym. Wracając do meritum, 24 listopada wspólnie z największymi sławami streetwearowego świata naszego kontynentu takimi jak Francky.BEdaVendettaCamille Farugia czy Julian Hernandez mieliśmy przyjemność świętować 30 jubileusz powstania wyżej wspomnianej technologii amortyzacji. Czwartkowy poranek w Amsterdamie przywitał nas piękną, słoneczną pogodą, która utrzymywała się do końca dnia. Po przybyciu do hotelu i krótkim przemówieniu ze strony Asics-Tiger, przed hotelowymi drzwiami czekał na nas rząd tuningowanych w japońskim stylu aut, do których kluczyki otrzymaliśmy w uprzednio wysłanym do Polski zaproszeniu. Najciekawsze jednak było to, że jedno z aut można było zdobyć na własność!Po wspólnej przejażdżce po ulicach Amsterdamu dotarliśmy do opuszczonej hali, w której dwa lata temu odbywał się Sneakerness. W jej wnętrzu każdy na wyznaczonym miejscu zaparkował swoją podrasowaną maszynę i z wnętrza auta mógł obejrzeć zajawkowy klip promujący technologię GEL, który wyświetlany był na wielkim ekranie. Po opuszczeniu 'garażu' (cały czas poruszając się naszymi spersonalizowanymi autami) dotarliśmy do Adam Lookout Tower, gdzie na ostatnim piętrze, przy obrotowych stołach mieliśmy okazję zjeść lunch. Dania oczywiście inspirowane były kulturą i smakami Japonii, ale nie znaleźliśmy tam sushi. Po ponad godzinnej przerwie ponownie udaliśmy się na przejażdżkę.

Wracając do hali, która przeobraziła się w tor wyścigowy, początkowo wysłuchaliśmy prezentacji legendy holenderskiego grafficiarza ZEDZ'a, którego przygoda ze sztuką ulicy zaczęła się już bardzo dawno, bo w połowie lat 80. Nie zabrakło wyświetlanych fotografii jego prac, opowieści o inspiracjach, ewolucji jego stylu czy podróży do Kraju Kwitnącej Wiśni. 

Po prelekcji i przebraniu się w kombinezony ochronne, każdy z nas udał się do przygotowanych stanowisk, gdzie miał za zadanie stworzyć swój własny custom wydrukowanego w technologii 3D modelu GEL-Lyte III, który jak później okazał się karoserią zdalnie sterowanego pojazdu. W tym momencie musimy wspomnieć, że zajęliśmy pierwsze miejsce w kategorii najlepszy projekt, a oto i on: Gdy już każdy sfinalizował swój model, odbyły się zawody na torze z przeszkodami oraz wyścig typu drag race. Jak przekonaliśmy się na własnej skórze, prowadzenie takiego modelu nie jest tak proste jak się wydaje. Podczas tej atrakcji nie zabrakło sygnalizacji startowej rodem z prawdziwych zawodów, pięknych hostess oznamiających rozpoczęcie wyścigu, czy płonących obręczy, przez które oddawało się efektowny skok. Po ogłoszeniu wyników udaliśmy się do pobliskiego baru by nieco rozładować emocje. Następnie czekał nas ostatni przejazd do miejsca zameldowania. Po chwili odpoczynku udaliśmy się na kolację po, której do późnych godzin wieczornych bawiliśmy się na hotelowym tarasie. Podsumowując bardzo chcemy podziękować marce Asics-Tiger za zaproszenie i świetne zorganizowanie nam czasu przepełnione niespodziankami oraz dobrą zabawą. Wyjazd ten jeszcze długo pozostanie w naszej pamięci. Czekamy na więcej!

Asics-Tiger

Tagi: -