Proponowany post

Grant Hill Podpisał Dożywotni Kontrakt z Fila

25 październik 2018
Grant Hill Podpisał Dożywotni Kontrakt z Fila

Grant Hill do emerytowany już zawodnik NBA, który na parkietach tej ligi spędził 18 sezonów. Niestety jego kariera nie potoczyła się tak, jak każdy by sobie tego życzył, bo była nakreślona wieloma bardzo poważnymi kontuzjami, które wykluczały go z gry na wiele miesięcy. Hill miał jednak bardzo imponujący początek. W 1994 roku został wybrany z trzecim numerem draftu przez Detroit Pistons. Od razu stał się zawodnikiem podstawowego składu, a jego akcje porywały wszystkich kibiców, nie tylko tych z Detroit. Już w swoim pierwszym sezonie Hill wystąpił w meczu gwiazd, na spółkę z Jasonem Kiddem zgarnął też nagrodę dla najlepszego debiutanta. W późniejszych latach uznawany był za jednego z najlepszych zawodników w lidze, wielu ekspertów mianowało go nawet następcą Jordana. W trakcie sześciu sezonów spędzonych z Pistons Hill notował całkiem niezłe statystyki na poziomie 21 punktów, dokładając około 7 asyst i 7 zbiórek w każdym meczu. W tym czasie Grant był związany kontraktem z firmą Fila. W połowie lat 90. buty sygnowane jego nazwiskiem były bardzo popularne i konkurowały z Jordanami. 

W roku 2000 Hill został wytransferowany do Orlando Magic, gdzie już wkrótce miał stworzyć dynamiczny duet z Tracy McGrady'm, chodziły też słuchy, że na Florydę zmierza też Tim Duncan, ale tak się jednak nie stało. To właśnie w tym sezonie Grant doznał bardzo poważnej kontuzji stopy, która wykluczyła go z gry na cały sezon. Kolejne dwa sezony niestety nie były lepsze, Hill zagrał w nich łącznie tylko w 43 spotkaniach. Dopiero w 2005 roku rozegrał 67 meczów, znalazł się nawet w gronie gwiazd reprezentujących konferencję wschodnią. Był to jego siódmy i ostatni występ podczas tego wydarzenia. W tym czasie Hill nie grał już w butach Fila, najczęściej widziany był w adidasach. Kilka lat później znowu zmienił barwy klubowe, tym razem trafił na zachód do Phoenix Suns, gdzie tamtejszy sztab medyczny, dosłownie postawił go na nogi. Obok Steva Nasha i Marcina Gortata, Grant był bardzo ważną postacią drużyny z Arizony, ale niestety nie udało mu się sięgnąć po najważniejsze trofeum. Na tym etapie Hill przesiadł się z adidasów na Nike. Swoją karierę zakończył w 2013 roku w barwach Los Angeles Clippers. 

Teraz po wielu latach rozłąki, drogi Granta Hilla i marki Fila znowu się zeszły. Gracz podpisał właśnie dożywotnią umowę z firmą , która powstałą w Korei Południowej. Dla nas sneakerheadów, których interesują buty do basketu, może oznaczać tyle, że już wkrótce zobaczymy powrót butów sygnowanych "Mr. Nice Guy" (to pseudonim Hilla w NBA). Na przestrzeni ostatnich kilku lat pojawiały się re-edycje jego butów, ale trochę słabo było z ich dostępnością. Mamy nadzieję, że teraz się to zmieni i już niedługo będziemy mogli uzupełnić swoją kolekcję o takie modele, jak Fila Grant Hill 2 czy 3...chyba nasze ulubione. Buty wrócą też pewnie do swojej oryginalnej nazwy, bo ostatnio były wypuszczane jako Fila '97, czy '97. Bardzo możliwe, że zobaczymy też jakieś kolaboracje z różnymi markami. Z niecierpliwością będziemy czekali na to, co przygotuje dla nas Fila i Grant Hill...może poza modelami retro, planują wprowadzić jakiś nowy model performanceowy? 


  

Tagi: FIla,