Proponowany post

'Inside Out', Czyli Nowe Wcielenie Nike Air Max 1

10 maj 2019
'Inside Out', Czyli Nowe Wcielenie Nike Air Max 1

Nike Air Max 1 to klasyka nad klasykami. Każdy szanujący się sneakerhead na 100% miał te buty w swojej kolekcji, a o to nie trudno, bowiem od momentu swojej premiery w 1987 roku w sprzedaży pojawiła się niezliczona ilość wersji kolorystycznych, kolaboracji czy wariantów. Jeżeli choć trochę interesujesz się sneakersami wiesz, że w materii kultowych AM1 wyobraźnia projektantów z Oregonu nie zna granic, a tytułowa wersja jest tego najlepszym przykładem. 

Jak już sama nazwa wskazuje nadchodzące, podkreślmy też, że limitowane Nike Air Max 1 'Inside Out' dosłownie odwrócone zostały 'na lewą stronę'. Każdy element został nieco przeskalowany i nałożony na siebie, przez co krawędzie poszczególnych elementów konstrukcyjnych odstają od tych usytuowanych niżej. Niektórzy z Was pewnie będą w stanie wyobrazić sobie wygląd jedynek w fazie składania ich w fabryce i od wewnętrznej strony tak to mniej więcej wygląda. Materiałowo jest naprawdę ciekawie. Cześć paneli wycięto z fragmentów naturalnego, wydaje się, że gładkiego i przyjemnego w dotyku naturalnego zamszu, a część to nylonowa siatka o dwóch gradacjach. Każdy ze szwów został wyraźnie zaznaczony i to nie jednym kolorem nici, co nam naprawdę przypadło do gustu. Skoro już przy kolorystyce jesteśmy, to na ten moment światło dzienne ujrzały dwie, szaro-beżowa z ciemnymi detalami oraz beżowo-musztardowa z kontrastującą czerwienią. Kropką nad i jest metka na szczycie języka, którą standardowo mamy wewnątrz butów czy logo na tyle w odbiciu lustrzanym. Jedynym elementem, który w 100% pozostał bez zmian to podeszwa wyposażona w system amortyzacji Air Max pod piętą.

Jeżeli chodzi o datę premiery, to na ten moment nie znamy żadnych szczegółów. Jak tylko dowiemy się czegoś więcej, od razu wracamy do Was z tematem.
Nike