Jack Purcell, czyli nowe trampki z serduszkiem od COMME des GARÇONS PLAY i Converse

31 marzec 2021
Jack Purcell, czyli nowe trampki z serduszkiem od COMME des GARÇONS PLAY i Converse

Popularnie nazywane trampkami z serduszkiem, to chyba najbardziej popularny w kategorii mody ulicznej model butów od amerykańskiej marki Converse. Jest to efekt współpracy z Comme Des Garçons Play, czyli trochę tańszej linii japońskiego domu mody. Co więcej, projektem charakterystycznego logo z serduszkiem jest polak - Filip Pągowski. Ich ciągnąca się już latami współpraca owocowała w różne modele klasycznych trampek, ale po raz pierwszy serduszko pojawia się na modelu Converse Jack Purcell. Tak w gwoli ciekawostki może powiemy Wam, kto to w ogóle był ten Jack Purcell, bo pewnie domyślacie się, że nazwa tego modelu nie wzięła się z przypadku. Otóż John Edward "Jack" Purcell, to żyjący w latach 24 grudnia 1903 r. - 10 czerwca 1991 r. Kanadyjczyk - mistrz świata w badmintonie z 1933 roku. To właśnie on wspólnie z Converse zaprojektował  Jack Purcell , i to jego odręczny podpis zdobi tył każdej wyprodukowanej pary.

Wracając do COMME des GARÇONS PLAY i Converse Jack Purcell, które nadchodzą w dwóch kolorystykach do wyboru, wykonano je przy użyciu szarego płótna, które jest fundamentem obydwu z nich. Każdą wyposażono również w jasną podeszwę wewnętrzną z charakterystycznym noskiem oraz kolorowym paskiem wzdłuż boku, który w zależności od wersji, na jaką się zdecydujemy jest czarny lub czerwony. Tak samo jest w przypadku trzech wystających do połowy serc z oczami projektu Filipa Pągowskiego, które zdobią boki oraz tył lekkiej, prostej cholewki. Całość wspierają jasne sznurówki przeplecione przez srebrne, metalowe oczka.

Sprzedaż nowych trampek z serduszkiem COMME des GARÇONS PLAY i Converse Jack Purcell rusza już 1 kwietnia. Czy zawitają one do warszawskiego butiku CL20? Tego niestety nie wiemy.