Proponowany post

Jaki Numer Będą Miały Na Pięcie Air Jordan 11 'Bred'/Playoffs'?

24 maj 2019
Jaki Numer Będą Miały Na Pięcie Air Jordan 11 'Bred'/Playoffs'?

O tym, że w tym roku wracają Air Jordan 11 w jednej z bardziej lubianych wersji kolorystycznych jaką jest 'Bred', wiemy już od jakiegoś czasu. Niedawno pojawiła się interesująca informacja, dotycząca detalu, który miałby znaleźć się na nowym wydaniu. Według niej numerem zdobiącym tył butów ma być "45", a nie "23". Jest to co najmniej dziwne... O ile w 'Space Jamach' i ostatnich 'Concordach' czterdziestka piątka nam nie przeszkadzała, to w przypadku 'Bredów', lub jak kto woli 'Playoffów' mamy pewne wątpliwości. Czarno-czerwone Air Jordan 11 po raz pierwszy mieliśmy okazję zobaczyć w 1996 roku, gdy MJ wybiegł w nich na parkiet wraz z początkiem fazy playoff (stąd właśnie taką nazwę zyskały oryginalnie).  Był to sezon, w którym Chicago Bulls ustanowili rekord ligi, wygrywając 72 spotkania (rekord pobity dopiero przez Golden State Warriors w 2016 roku). Przez całe rozgrywki Mike występował z numerem "23" na koszulce. Ten sam numer widniał na jego butach. Dlatego dziwi nas bardzo, że tegoroczna reedycja miałaby mieć numer "45"! Dlaczego, po co, czy marka znajdzie, lub wymyśli jakąś historię, która usprawiedliwi "45" zamiast "23"? W przypadku 'Space Jam' i 'Concordów' byliśmy w stanie przełknąć "45", bo rzeczywiście w butach z takim numerem na pięcie grał MJ, ale 'Bredy/Playoffy'?! Mamy nadzieję, że te plotki się nie potwierdzą i w grudniu kupimy jedenastki z odpowiednim numerem, takim jak na wersji OG.

Jeśli chodzi o same buty, to spodziewamy się, że nowe wydanie będzie miało shape jaki w ostatnich latach obrały jedenastki. Cholewka będzie pokryta czarnym Ballistic Meshem, który znajdziemy w górnej część oraz na języku, który ozdobiony będzie charakterystyczną metką. Uzupełnieniem będzie wysoki Patent Leather, czerwony Jumpman wyszyty na kawałku gładkiej skóry.  Możemy się spodziewać, że na wkładkach umieszczony będzie oryginalny branding "Nike Air". Buty będą stały na klasycznym białym midsoleu i czerwonej, transparentnej podeszwie zewnętrznej, gdzie nie zabraknie czarnych detali i płytki z włókna węglowego. Obstawiamy, że buty będą zapakowane w pudło w tylu OG. 

Przypominamy, że Premiera Air Jordan 11 'Bred'/'Playoffs' odbędzie się 14 grudnia. Buty będzie można kupić na stronie producenta, ale będą też dostępne u takich retailerów, jak warszawski KICKS Store i sieć Sklep Koszykarza. Z niecierpliwością czekamy na pojawienie się pierwszych zdjęć tegorocznego wydania. Fotki rozwieją wszelkie wątpliwości co do numeru na pięcie. Wierzymy jednak, że marka postąpi słusznie. Ujęcie, które widzicie poniżej przedstawia customowe wersję Air Jordan 11. Jeszcze niżej macie oryginały z 1996 roku.
Air Jordan 11
kolor: Black/White-Varsity Red
styl: 378037-061
cena: $220