Proponowany post

Japoński Artysta Graffiti WANTO Wypuści Swoją Wersję Modelu adidas Yung-1

24 maj 2019
Japoński Artysta Graffiti WANTO Wypuści Swoją Wersję Modelu adidas Yung-1

Graffiti po raz kolejny spotyka się ze sneakersami. Chyba każda szanująca się marka produkująca obuwie w swojej bogatej historii mam na koncie współpracę z writerem. Nie inaczej było w przypadku niemieckiego brandu adidas Originalas, który do wspólnych działań zwerbował japońskiego artystę o pseudonimie 'WANTO'.

Bazą stał się doskonale wszystkim znany, młody przedstawiciel stylu Dad Shoes, adidas Yung-1, który tak naprawdę, w delikatnie zmienionej formie pod nazwą Falcon Dorf na rynku zadebiutował w 1997 roku. Wracając do sedna sprawy, artysta postawił na bardzo proste, ale efektowne połączenie dwóch kontrastujących barw, czerni i żółtego ze sporym naciskiem na tę pierwszą. Zarówno materiałowo, jak i konstrukcyjnie WANTO nieco tutaj podziałał, a buty różnią się od znanej nam ze sklepowych półek wersji. Do produkcji użyto bardzo dobrej jakości naturalnego zamszu i nylonu, a całość wyściełano wiatro i wodoodporną membraną GORE-TEX, o czym świadczy metka na tyle. Zwróćcie też uwagę na wszystkie żółte detale, które wycięto z kawałków folii i pod ciśnieniem, bez żadnych szwów zespolono z cholewką. Inny niż zwykle jest też sam system sznurowania. W kołnierz wsadzono metalowe oczka rodem z butów outdoorowych, przepleciono przez nie cienkie sznurówki zakończone zapobiegającą przemieszczenie się magnetyczną końcówką. W ramach tej współpracy prócz butów powstał również set odzieży, który zobaczycie na zdjęciach poniżej.

Premiera przewidziana jest na 30 maja, a sugerowana cena detaliczna wynosić ma 180$. Niestety, nie wiemy, czy buty dostaniemy i tutaj.
WANTO x adidas Yung-1
Kolor: Core Black/Core Black-Core Black
Style: EE9254
Data: May 30, 2019
Cena: $180

adidas