Proponowany post

Japoński Artysta Hajime Sorayama Projektuje Hiperrealistyczne Mizuno Wave Prophecy Sorayama

19 styczeń 2021
Japoński Artysta Hajime Sorayama Projektuje Hiperrealistyczne Mizuno Wave Prophecy Sorayama

„Wave Prophecy” to najwyższa, najbardziej zaawansowana technologicznie, flagowa seria butów japońskiej marki Mizuno wyposażona w innowacyjną technologię. Oczywiście na swoim koncie marka ta ma kilka naprawdę ciekawych kolaboracyjnych projektów, ale to, co zobaczycie tutaj, bije je wszystkie na głowę.

Jak już sama nazwa tytułu wskazuje za hiperrealistyczny wygląd nowych Mizuno Wave Prophecy Sorayama odpowiedzialny, jest japoński artysta Hajime Sorayama. Człowiek ten urodził się 1947 roku w Imabari, w prefekturze Ehime, w Japonii. Styl jego dzieł jest bardziej realistyczny niż typowe anime i manga, a słynne obrazy przepełnione awangardowym hiperrealizmem kobiet-robotów, często o silnie erotycznym charakterze nie do podrobienia. Sorayama użyciu aerografu rysuje także cyborgi i inne mieszanki postaci ludzi i zwierząt. Hajime, który stał się legendą w Japonii w 1983 roku, wydał swój pierwszy album "Sexy Robot". Mizuno Wave Prophecy Sorayama, które są efektem tej elektryzującej współpracy, są aktualizacją unikalnie rozwiniętej jednostki „INFINITY WAVE” projektowanej pod nadzorem Hajime.  W porównaniu do normalnej podeszwy, konstrukcja tej platformy, jest bardziej elastyczna i jeszcze lżejsza. Niemniej futurystyczna, półprzezroczysta cholewka wykonana jest ze specjalnej  przepuszczalnej żywicy z tłoczonym logo w metalicznym kolorze. Na pięcie umieszczono metaliczne srebrne elementy, a logo „SORAYAMA” znajduje się po wewnętrznej stronie podeszwy jako dowód projektu autorstwa „Hajime Sorayama”. Jeżeli buty zrobiły na Was imponujące wrażenie, to jeszcze nie koniec niespodzianek. Mizuno i Hajime nawiązały współpracę z „Imasen Technology Research Institute Co., Ltd.” (IMASEN) w celu stworzenia sprężynowej protezy KATANAΣ, która jest zgodna z awangardowym wyglądem dzieł Sorayama, wykorzystując najbardziej zaawansowaną konstrukcję z materiału węglowego, tworząc bardzo lekką konstrukcję.

Sprzedaż butów rusza 6 lutego. Sugerowana cena detaliczna wyniesie 38.500¥, a buty dostaniemy raczej tylko i wyłącznie w Azji, głównie w punktach Dover Street Market.