Proponowany post

Jednak Zobaczymy W Tym Roku Retro Kultowych DQM x Nike Air Max 90 'Bacon'

19 czerwiec 2020
Jednak Zobaczymy W Tym Roku Retro Kultowych DQM x Nike Air Max 90 'Bacon'

Nie trudno policzyć, że rok 2020 to czas, kiedy swój jubileusz powstania obchodzi kilka kultowych model butów, a wśród nich są między innymi Air Max 90. Z tej też okazji w sprzedaży pojawia się wiele ciekawych wydań ten sylwetki, włączając w to retro często zapomnianych już wydań tej sylwetki. Już jakiś czas temu w sieci natrafiliśmy na informację, że w okolicach minionego Air Max Day w sprzedaży zobaczymy retro kultowego wydania DQM x Nike Air Max 90 'Bacon', które to światło dzienne ujrzały w 2004 roku i są uznawane za jeden z najbardziej hype'owych wersji dziewięćdziesiątek ever! Niestety, jak sami widzicie, był to fake news, a butów nie widzieliśmy w sprzedaży. Dziś wracamy do tematu, bowiem kolejne źródła zapewniają nas, że jednak jeszcze w tym roku, a dokładnie w sezonie holiday 2020 zobaczymy je w sprzedaży i tak prawdopodobnie będzie. Na ten moment nie mamy żadnych poglądowych zdjęć, ale w sieci pojawił się schemat kolorów oraz kod produktu, co faktycznie zwiastuje nam wielki powrót  DQM x Nike Air Max 90 'Bacon'!

DQM x Nike Air Max 90 “Bacon”
Kolor: Sail/Straw-Medium Brown-Sheen
Kod: CU1816-100
Data: Holiday 2020

Jeżeli jednak zupełnie nic Ci nie mówi to oznaczenie poniżej podrzucamy Wam opis oraz historię powstania tej wersji, a TUTAJ znajdziesz inne najbardziej limitowane Air Max 90 w historii. 

Zacznijmy może od czegoś, co ostatnimi czasy pojawiło się w wielu portalach takich jak tenisufki.eu. Sieć obiegła informacja o powrocie kultowych, świetnie wpisujących się w temat tego artykułu DQM x Nike Air Max 90 w kolorystyce 'Bacon', które swój debiut zaliczyły w 2004 roku. O ile informacje te się potwierdzą, retro tego wydania na półkach najlepszych sklepów zobaczymy już w okolicach tegorocznego Air Max Day przypadającego na 26 marca. Same buty zadebiutowały w 'mięsnym' koncepcie o nazwie Dave's Quality Meats. Nazwa DQM pochodzi od właściciela oraz grafficiarza Dave'a Ortiza tagującego pod pseudonimem 'MEAT', który niegdyś był kierownikiem zespołu skate w marce Zoo York. Biuro brandu Zoo York znajdowało się w dzielnicy słynącej z pakowania mięsa w Nowym Jorku, stąd Dave's Quality Meats swoim wyglądem przypominało właśnie sklep mięsny. Dostając unikalną możliwość zaprojektowania swojej własnej kolorystyki Air Max 90, Dave od momentu, kiedy osoby z Nike mu to zaproponowały na przygotowanie gotowego projektu miał 3-4 miesiące, gdzie na początki nie miał zielonego pojęcia jak ugryźć ten temat. Przedłużał to do momentu, kiedy w sobotę otrzymał maila 'Hej, jeżeli chcesz zrobić te buty, projekt musi być gotowy do poniedziałku...'. Kiedy udał się do restauracji Deli i zamówił danie składające się z bekonu, jajek oraz sera coś go olśniło. To był moment przełomowy. Wtedy Dave pomyślał sobie, 'A co by było, gdybym zaprojektował buty, które wyglądają jak bekon? Ale przecież wszyscy kochają bekon!' Zaraz po tym poszedł do sklepu i kupił trzy różne paczki bekonu. Z racji tego, że nawet nie miał komputera, udał się prosto do swojego przyjaciela Toma, z którym godzinami ,wspólnie przy pomocy wzornika Pantone na podstawie konkretnych plasterków mięsa dobierali kolory. Kiedy skończyli, zaczęli zastanawiać się, czy projekt ten w ogóle się komuś spodoba? W poniedziałek otrzymał wiadomość zwrotną od Dyrektora Kreatywnego Nike Jessiego Leyva z pełną akceptacją tego, co zrobił. Buty wykonane są z dobrej jakości naturalnej, mięsistej skóry, zamszu oraz siateczki utrzymanych w beżu, czerwieni, brązie oraz różu. W dniu premiery w kolejce czekało może 15 osób, ale raczej nie było w tym żadnego szaleństwa. Trzy-cztery lata później Dave zrobił światu niespodziankę i wypuścił restock kilkuset 250 lub 500 przechowanych par i wtedy przed sklepem zrobiło się naprawdę gorąco. Mimo tego, że nakład tego wydania był stosunkowo duży, to należy wspomnieć, że DQM x Nike Air Max 90 w kolorystyce 'Bacon' wyszły również w ultra limitowanej do 48 wyprodukowanych par wersji Hyperstrike różniącej się od regularnej metką wszytą w język, grafiką na wkładkach, specjalnym pudełkiem oraz ręcznie polerowaną skórą. Mamy nadzieję, że zapowiadane retro będzie równie dobre co oryginał. Trzymamy za to kciuki. 


Z racji, tego że będziemy mieli tutaj do czynienia z bardzo limitowanym wydaniem, jedynym sklepem w Polsce, który może mieć do niego dostęp będzie Warsaw Sneaker Store, ale i to nie jest pewne.