Jest I Porcja Dokładnych Zdjęć Nadchodzących Ben & Jerry’s x Nike SB Dunk Low 'Chunky Dunky'

10 kwiecień 2020
Jest I Porcja Dokładnych Zdjęć Nadchodzących Ben & Jerry’s x Nike SB Dunk Low 'Chunky Dunky'

Już jakiś czas temu sneakersowy świat z prędkością błyskawicy obiegła informacja o kolejnym kolaboracyjnym projekcie skateboardingowego oddziału Nike. Tym razem team SB połączył siły z chyba najmniej na świecie spodziewaną instytucją, a mianowicie producentem lodów, mrożonych jogurtów i sorbetów firmą Ben & Jerry’s.

Bazą do wspólnych działań stał się sztandarowy model linii Nike SB, czyli aktualnie przeżywający swoją drugą młodość, kultowy Dunk w niskiej wersji Low. Kolorystyka butów inspirowana jest najbardziej charakterystycznym smakiem lodów 'Chunky Monkey', czyli mieszanki bananowych, bez nabiałowych lodów z kawałkami orzechów włoskich i czekolady, stąd też nazwa projektu 'Chunky Dunky'. Oczywiście znajdziemy tutaj też mnóstwo nawiązań do samego pudełka, w którym przechowywany jest deser. Same buty już na pierwszy rzut oka robią ogromne wrażenie. Wszytko to, za sprawą nie tylko masy z pozoru niepasujących do siebie materiałów, ale i dodatków. Zwróćcie, chociażby uwagę na sam topniejący, kanarkowo-żółty Swoosh na panelach bocznych czy niebiesko-zielone tło nawiązujące do trawiastej polany oraz błękitnego nieba będących tłem pudełka. Pozostałe elementy cholewki wykończono materiałem imitującym krowią skórę, a wnętrze oraz oblamówkę języka tęczową tkaniną. Całoś osadzono na jasnej podeszwie z zielonym spodem i spleciono śnieżnobiałymi sznurówkami, a w zestawie znajdziecie dwa dodatkowe komplety, gdyby te Wam się znudziły.

Buty do sprzedaży trafią latem tego roku. Obstawiamy, że jeżeli chodzi o PL, dostaniecie je chociażby w stołecznym SH Store czy oczywiście na SNEAKRS App.


Ben & Jerry's x Nike SB Dunk Low „Chunky Dunky”
Kolor: biały / Lagoon Pulse-Black-University Gold
Kod: CU3244-100
Data: lato 2020
Cena: 100 USD

Nike SB