Proponowany post

Jordan Why Not Zer0.1 Czyli Pierwszy Sygnowany Model Russella Westbrooka

04 styczeń 2018
Jordan Why Not Zer0.1 Czyli Pierwszy Sygnowany Model Russella Westbrooka

Marka Jordan oficjalnie zaprezentowała pierwszy sygnowany model w linii Russella Westbrooka. Klauzula o tym, że Russ dostanie "swoje buty" zawarta była w przedłużeniu kontraktu, podpisanym we wrześniu (tekst o tym możecie sprawdzić tutaj). Niespodziewaliśmy się jednak, że buty pojawią się tak szybko, tym bardziej że nie było na ich temat żadnych przecieków. Co więcej, wcale nie będziemy musieli długo czekać na to, aż buty trafią na sklepowe półki, albowiem pierwsza kolorystyka ma być dostępna już w styczniu. Przed Wami Jordan Why Not Zer0.1.

Przyznamy się, że nie wiemy co sądzić o wyglądzie tych butów. Patrzymy na zdjęcia już kilka godzin i mamy mieszane uczucia. Z jednej strony mają one fajny, futurystyczny design, który zdecydowanie pasuje do szalonej osobowości i dynamicznej gry Westbrooka, a z drugiej strony odnosimy wrażenie, że projektanci trochę przesadzili. O ile bryła i przód bardzo nam się podobają, to powiększony tył rodem z Air Jordan 15 nie pasuje nam do całości. 

Cholewka w Jordan Why Not Zer0.1 z materiału Hyperfuse, który od spodu ma siateczkę i system sznurowania. Konstrukcja wydaje się być bardzo solidna, ale niestety kosztem tego może być słaba wentylacja. Górny kołnierz wyposażono w pasek na rzep. Dzięki swojej budowie buty będą raczej bardzo dobrze przylegały do stopy, co będzie zapewniało dobrą stabilizację. 

Podeszwa wyposażona jest w poduszkę Zoom Air, która jest umieszczona na całej długości (podobnie jak w Air Jordan XXX1). Jest to dość zaskakujące, ponieważ Westbrook preferował grę w butach z Zoomem jedynie z przodu. Może uznał, że amortyzacja pięty też jest potrzebna. Podeszwa zewnętrzna ma bieżnik w klasyczną jodełkę, co zwiastuje dobrą przyczepność. 

Jak na razie Jordan Brand pokazało dwie nadchodzące kolorystyki. Jedna z nich nazywa się "Mirror Image". Russell wybiegł w tych butach na boisko dziś w nocy w meczu przeciwko Lakers (ale o tym poczytacie w "Co na parkiecie piszczy"). Cholewka tej wersji ozdobiona jest różnymi zdjęciami i logotypami. Będzie to limitowany release, który ma pojawić się w sprzedaży już 15 stycznia. Druga kolorystyka, w klasycznym biało-czarnym zestawieniu przewidziana jest na 15 lutego. 

 

jordan

  

 

Tagi: -