Jun Takahashi Z UNDERCOVER Po Raz Kolejny Sięga Po Model Butów Nike Z Linii SFB

05 marzec 2019
Jun Takahashi Z UNDERCOVER Po Raz Kolejny Sięga Po Model Butów Nike Z Linii SFB

Prowadzona przez Jun Takahashi marka UNDERCOVER nie zwalnia tempa. Po niedawnej premierze modelu React Element 87 w trzech kolorach oraz zapowiadanych Daybreak'ach dotkniętych jego ręką przychodzi pora na kolejne nowości. Tym razem zdecydowanie zmieniamy klimat i z subtelnych i opływowych, przeskakujemy na prawdziwe toporem ciosane kształty. 

Bazą po raz kolejny stał się model butów z linii SFB, ale nie jak w przypadku wydania z 2017 roku Nike SFB Jungle Dunk, a unowocześniony SFB Mountain, który na rynku pojawił się cztery lata temu. Tak w ramach ciekawostki, linię tych butów zapoczątkowano w 2009 roku, ku czci służby Billa Bowermana w armii podczas II Wojny Światowej. Nowy projekt Jun Takahashi'ego tak naprawdę względem oryginału z przeszłości różni się tylko kilkoma detalami. Pierwszym jest szeroki, regulowany pas przechodzący przez wierch cholewki zakończony rzepem. Jego centralną część zdobi biały napis 'The New Warriors'. Przykrywa on przeprojektowany system sznurowania obsługiwany przez cienką żyłkę przechodzącą przez d-rigi zakończoną ściągaczem. Jeżeli chodzi o różnice, to w zasadzie wszystko. Materiałowo buty dalej skonstruowane są przy użyciu syntetyków połączony ze sobą przy pomocy zgrzewanej, bezszwowej technologii. Zapewni nam to odpowiedni komfort podczas użytkowania ich w trudniejszych, wilgotnych warunkach, w czym dodatkowo powinien utwierdzić nas sporych rozmiarów bieżnik na nakrapianej podeszwie czy wewnętrzna skarpeta. Kolorystycznie wszytko zdominowane jest przez wszechobecną czerń z dodatkiem kontrastującej bieli gdzieniegdzie.

Na ten moment konkretna data premiery nie jest nam znana, ale mówi się, że buty do wybranych sklepów trafią latem tego roku. Retail? 305$. 


Nike
UNDERCOVER