Proponowany post

Jutro W Sklepie Biegacza Na Warszawskim Powiślu Odbędzie Się Premiera Nike ZoomX Vaporfly Next% i Nike Alphafly Next%

11 wrzesień 2020
Jutro W Sklepie Biegacza Na Warszawskim Powiślu Odbędzie Się Premiera Nike ZoomX Vaporfly Next% i Nike Alphafly Next%

Sneakersy, to nie tylko retro kultowych modeli sprzed lat, czy nowości serwowane nam z sezonu na sezon. W szero kopojętym świecie kicksów sporą rolę odgrywają też buty typowo performance'owe, wśród których sporo biegówek. W tym temacie przoduje kilka marek, wśród których sporo do powiedzenie ma amerykański gigant - Nike. Dziś spotykamy się tutaj przy okazji zbliżającej się wielkimi krokami premiery dwóch bardzo ciekawych, zaawansowanych technologicznie biegówek, którymi są Nike ZoomX Vaporfly Next% i Nike Alphafly Next%. Dodatkowo nasi znajomi z SB przygotowali dla Was krótkie info na temat butów:

Nike ZoomX Vaporfly Next% i Nike Alphafly Next% to limitowane modele, które już wywołały spore zamieszanie, nie tylko w środowisku biegowym, stając się obiektem pożądania czołowych zawodników oraz ambitnych amatorów. Przyciągają nie tylko niecodziennym wyglądem.To w nich padały najważniejsze światowe wyniki w biegach ulicznych. Te oficjalne, jak m.in. kobiecy rekord świata w maratonie ustanowiony przez Kenijkę Brigid Kosgei (2:14:04.) i nieoficjalne, pokazujące, że nawet wydawałoby się niemożliwe bariery czasowe są do przekroczenia. W prototypie AlphaflyEliud Kipchoge w Wiedniu w ramach projektu INEOS 1:59 Challenge złamał barierę 2h na dystansie maratońskim, uzyskując rezultat 1:59:40. Można je uznać za nową generację szybkości, która dostępna będzie również w Polsce! Przedsprzedaż ruszy już 12 września w biegowej stolicy Polski – w Sklepie Biegacza Warszawa-Powiśle (ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 45A). W godz. 9-10:00 buty zakupić będą mogli członkowie grupy biegowej SBRT, od 10:00 buty będą ogólnodostępne w sklepie stacjonarnym.


Czym się wyróżniają? Nike ZoomX Vaporfly Next% na swoim koncie ma nie tylko oficjalne rekordy, ale i najwięcej wygranych w prestiżowych biegach maratońskich w Tokio, Bostonie, Londynie, Berlinie, Chicago i w Nowym Jorku. Dzięki temu szybko został uznany za króla szybkości, który wyznaczył nowy kierunek w projektowaniu butów do biegania nastawionych na walkę o rekordy. To model, który łączy lekkość, sprężystość i dynamikę. Jest to możliwe dzięki połączeniu pianki ZoomX oraz specjalnej płytki z włókna węglowego, a także wyjątkowej cholewki VaporWeave. Lżejszej od typowej dzianiny o 12-15 g (w zależności od rozmiaru), ale wciąż zapewniającej idealne dopasowanie oraz trzymanie. Nike Air Zoom Alphafly Next% nawiązuje do historycznego momentu złamania 2h na dystansie maratońskim. Jest bardziej zaawansowaną wersją Vaporfly Next%, która prezentuje najwyższy kunszt specjalistów marki Nike. Wyróżnia go złożony system amortyzacji, który zapewnia największy zwrot energii wśród wszystkich modeli startowych marki. Jest połączeniem technologii ZoomX, Air Zoom oraz płytki węglowej. To właśnie charakterystyczne w wyglądzie, dwie aerodynamiczne poduszki umieszczone w przedniej części buta podnoszą wydajność modelu. Dodatkowo posiadają zwiększoną ilość pianki ZoomX, która zapewnia jeszcze lepszą ochronę. Zaawansowana technologicznie jest również nowa cholewka Flyknit o nazwie AtomKnit

Tak jak wspomnieliśmy wszyscy zainteresowani już jutro będą mieli niepowtarzalną okazję aby stać się posiadaczem tych butów, a więcej szczegółów poznacie tutaj.