Proponowany post

Klasyczne adidas Stan Smith “Collegiate Green” wykonane z materiałów z recyklingu

09 marzec 2021
Klasyczne adidas Stan Smith “Collegiate Green” wykonane z materiałów z recyklingu

Stan Smith to nie tylko kultowy model buta niemieckiej marki z trzema paskami, który kojarzy chyba każdy, ale przede wszystkim wybitny tenisista, którego imieniem i nazwiskiem sygnowano te ponadczasowe sneakersy. Jak do tego doszło opowiemy Wam wkrótce.

Dziś bliżej przyjrzymy się nowej odsłonie tego niekwestionowanego klasyka, która mimo tego, że swoim wyglądem nie zdradza niczego szczególnego, to tytułowe adidas Stan Smith “Collegiate Green” skrywają pewien sekret. Już jakiś czas temu niemiecki producent zapowiedział, że do 2024 roku korzystać będą tylko i wyłącznie z poliestru z recyklingu i tak też stało się w ich przypadku. To, co na pierwszy rzut oka przypomina Wam skórę, to nowy materiał Primegreen - wysokiej jakości fabrykat powstały z wykorzystaniem produktów pochodzących z recyklingu, który obejmuje 50% całości. Oczywiście, nie sama klasyczna, jasna cholewa z charakterystycznym, zielonym tyłem wykonana jest z przetworzonych materiałów, ale i podeszwa. Niskoprofilową, przyczepną platformę udało się wykonać z odpadów gumy, czego zupełnie po niej nie widać. Całość prezentuje się prosto i schludnie i zdecydowanie może się spodobać, a jak wiadomo takich klasyków w swojej szafie jak adidas Stan Smith nigdy za wiele.

Szczegóły premiery adidas Stan Smith “Collegiate Green”

Buty w wybranych punktach sprzedaży, takich jak Worldbox czy Warsaw Sneaker Store zobaczymy już 15 marca. Sugerowana cena detaliczna wyniesie równowartość 100$.

adidas Stan Smith „Collegiate Green”
Kolor: Cloud White / Collegiate Green-Off White
Kod SKU: FX5522
Data premiery: 15 marca 2021
Cena: 100 USD