Kolejna kolorystyka Nike Dunk Low x OFF-WHITE

17 wrzesień 2019
Kolejna kolorystyka Nike Dunk Low x OFF-WHITE

Szczerze musimy przyznać, że zapowiedziana na październik, kolejna już współpraca na linii Nike x OFF-WHITE koordynowana przez Virgila Abloh, założyciela marki jest jedną z tych, na którą od zakończenia kolekcji 'The Ten' naprawdę czekamy. Mówimy tutaj o kilku kolorystykach przeżywającego drugą młodość modelu Dunk Low w specjalnej, charakterystycznej Abloh wersji. My już mieliśmy okazję prezentować Wam z całkiem bliska dwie wersje kolorystyczne tej sylwetki, a dziś przychodzi pora na kolejną. 

Pod względem użytych do produkcji materiałów, technik, czy patentów oczywiście nowa wersja barwna niczym prócz kolorów nie różni się od żadnego poprzedniego wariantu. Buty dalej w całości wykonane są przy użyciu naturalnej skóry licowej, którą wyściełano zarówno cholewkę jak i język, co w przypadku projektów od Virgila Abloh jest konkretną zmianą. Jak do tej pory artysta kurczowo trzymał się cienkiej pianki w stylu vintage, z której w każdym poprzednim projekcie robiono języki. Element kluczowy, czyli dodatkowy system sznurowania przewleczony przez szereg pomocniczych szlufek pozostał na swoim miejscu. Kolorystycznie, niestety naszym zdaniem ta wersja wypada najsłabiej. Nie do końca podoba nam się połączenie czerwieni z szarością przebite neonowym-pomarańczem oraz kontrastującą bielą, a naszym faworytem jest wariant biało-zielony, ale to oczywiście kwestia gustu.

Konkretna data premiery nie jest nam jeszcze znana, natomiast wiemy, że buty w sprzedaży pojawią się już w październiku. Jak tylko dowiemy się czegoś więcej, od razu Wracamy do Was z tematem. Co do samego miejsca dystrybucji, buty powinniście dostać między innymi tutaj.


Nike
OFF-WHITE