Proponowany post

Kurtka The North Face Nuptse Powstała 25 Lat Temu

24 październik 2017
Kurtka The North Face Nuptse Powstała 25 Lat Temu

The North Face to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek trudniących się w produkcji odzieży zimowej/wspinaczkowej/wyprawowej oraz akcesoriów, której początki sięgają 1968 roku. 

W jej asortymencie znajdziemy wiele modeli kurtek, ale to w zasadzie dwa są nam najbardziej bliskie. Mowa tutaj o Mountain Parka/Jacket oraz Nuptse, a to ze względu na to, że to właśnie one w customowych wersjach najczęściej pojawiają się w kolaboracyjnych kolekcjach z Supreme. Aż trudno w to uwierzyć, ale ta druga obchodzi w tym roku swoją 25. rocznicę powstania. Zaczynając od początku nazwa puchowej kurtki wzięła się od oddalonego o 1,5 km od Mt. Everest mierzącego 7861 m.n.p.m szczytu Nuptse. To właśnie w bazie pod wzniesieniem ekipa projektowa spędziła kilka dni tworząc tego klasyka. Idąc w myśl zasady light is right stworzono jej komorową konstrukcję, która minimalizowała poziom przesuwania się ogrzewającego nas puchu. Dodatkowo dzięki swojemu ponadczasowemu designowi szybko przedarła się do świata muzyki czy streetwearu i stała się ikoną.

25 lat po premierze marka TNF tworzy ich wierne repliki, i wypuszcza w najbardziej kultowych kolorystykach z 1992 roku zarówno kurtki jak i bezrękawniki. Część z nich dostaniecie tutaj.

The North Face

Tagi: -