Proponowany post

LEGO Nowym Zestawem 2w1 Oddaje Hołd Kultowym Porsche 911 Turbo i Targa

29 styczeń 2021
LEGO Nowym Zestawem 2w1 Oddaje Hołd Kultowym Porsche 911 Turbo i Targa

Uwierzcie nam, że wśród sneakerheadów czy fanów mody ulicznej jest naprawdę sporo fanów marki LEGO. Duński brand po raz kolejny próbuje podbić serca entuzjastów samochodów na całym świecie, i wydaje nowy zestaw motoryzacyjny dwa w jednym - Porsche 911 Turbo i 911 Targa, w których połączono dwa najbardziej kultowe modele z lat 70. i 80.

Zarówno konstruktorzy LEGO, jak i miłośnicy samochodów z pewnością poczują nostalgię dzięki kompilacjom 911 Turbo i 911 Targa. Modele są skrupulatnie szczegółowe, oddając istotę  niemieckiego samochodu sportowego. Oba Porsche zachowują wszystkie charakterystyczne cechy ich oryginalnego wyglądu, w tym aerodynamiczną linię, przetłoczenia na masce z łatwo dostrzegalnym emblematem Porsche, montowany z tyłu sześciokątny silnik typu bokser czy ustawione pod kątem reflektory. Model „dwa w jednym” pozwala konstruktorom wybierać między klasycznym coupe lub kabrioletem, dodając jednocześnie stały dach dla modelu 911 Turbo. W obu wersjach goszczą sportowe fotele i deska rozdzielcza 2 + 2 wykończone w kolorze ciemnopomarańczowym i nugatowym, prawie w całości odzwierciedlając godne uwagi współczesne opcje tapicerki legendarnego Porsche 911. We wnętrzu nie zabrakło takiego wyposażenia, jak hamulec ręczny, dźwignię zmiany biegów i funkcjonalny układ kierowniczy. To, co jeszcze bardziej podkreśla jego realistyczne cechy, przednie siedzenia przechylają się do przodu, dzięki czemu można uzyskać dostęp do tylnej kanapy. Aby zapewnić łatwą identyfikację 911 Turbo i Targa, w zestawie dostępne są warianty charakterystyczne dla danego modelu. 911 Turbo ma wyróżniającą się plakietkę Turbo na klapie, turbosprężarkę, chłodnicę międzystopniową i szeroką tylną oś, uzupełnione zintegrowanym tylnym spojlerem. Jeśli chodzi o 911 Targa, kierownica Targa podkreśla model wraz z plakietką i przeźroczystą zabudową tylnej szyby.

Członkowie LEGO VIP mogą zakupić zestaw od 16 lutego, podczas gdy inni będą musieli poczekać do 1 marca. Modele LEGO Porsche 911 Turbo i 911 Targa kosztują 149,99$ i są dostępne będą w sklepach LEGO i online.


Tagi: lego Porsche