Proponowany post

Leigh Bowery W Najnowszej Kapsule Od Supreme - SS20

23 czerwiec 2020
Leigh Bowery W Najnowszej Kapsule Od Supreme - SS20

Nowojorska, streetwearowa potęga, marka Supreme niejednokrotnie w swoich kapsułowych dropach odbywających się każdego sezonu łączy siły z najróżniejszego typu artystami, fotografami czy muzykami, lub korzysta z ich dzieł, w przypadku, kiedy oni już nie żyją. Na przestrzeni lat widzieliśmy już projektu z takimi sławami jak, chociażby Martin WongMike Kelley, Nan Goldin, Public Enemy, Cindy Sherman i innymi.

W tym sezonie nie będzie inaczej, a już w ten czwartek zobaczycie najnowszą, kapsułową kolekcję sygnowaną imieniem i nazwiskiem performera. Leigha Bowery australijskiego pochodzenia, urodzonego w 23 marca 1961 roku. Bowery zasłynął z ekstrawaganckich kostiumów, które nie tylko projektował, ale i sam nosił, odważnych makijaży oraz z czasem kontrowersyjnych występów. Większość swojego życia spędził w Londynie, gdzie prócz skandalicznych występów w założonym przez siebie klubie Taboo, był również muzą uznanego malarza Luciana Freuda. Artysta zmarł w sylwestra 1994 roku z powodu powikłań związanych z wirusem HIV, którego był nosicielem. Wróćmy jednak do kapsułowej kolekcji z Supreme. W jej ramach powstało tylko kilka elementów, które mimo swojego niewielkiego nakładu naprawdę wpadają w oko. Naszym faworytem jest nieformalna koszula z potężnych rozmiarów psychodeliczną grafika na plecach z wizerunkiem mocno ucharakteryzowanego Leigha Bowery. W sprzedaży zobaczymy też dwa modele bluz oraz t-shirt w kilku wersjach kolorystycznych do wyboru. 

Sprzedaż rusza już w ten czwartek, a część dochodów ze sprzedaży przeznaczona zostanie na rzecz nowojorskiej organizacji Visual AIDS wspierającej artystów z wirusem HIV.


Supreme