Proponowany post

Supreme Drop List 26.09 2019

Już w PONIEDZIAŁEK!

Limitowane do 3107 Sztuk Nike Cortez 72 'BRS'

07 sierpień 2019
Limitowane do 3107 Sztuk Nike Cortez 72 'BRS'

Wierni fani sportowej marki z Oregonu zapewnie znają jej bogatą historię, która niemal cały czas przeplata się przez nasze łama. Nike niejednokrotnie, w mniej lub bardziej naciągany sposób opowiada nam jej treść czasem mamy wrażenie sporo dopowiadając. Niemniej jednak w tym miejscu opowiemy Wam historię, która wydaje się nam wielce prawdopodobna, nawet śmiało możemy powiedzieć, że zupełnie prawdziwa. 

Zanim Nike, oficjalnie było Nike, Bill Bowerman oraz Phil Knight od 1964 roku zajmowali się sprowadzaniem oraz dystrybucją sportowego obuwia japońskiej marki Onitsuka Tiger z Japonii. Szybko jednak doszli oni do wniosku, że mogą robić to sami i tak postąpili. W styczniu 1973 roku w Santa Monica przy 3107 Pico Boulevard otwarty został pierwszy sklep stacjonarny Blue Ribbon Sports (BRS), gdzie pracował pierwszy pracownik Jeff Johnson. Było to na tamte czasy miejsce unikalne mające za zadanie zrzeszać sportowców, przeprowadzać rozmowy o sporcie, treningach oraz finalnie sprzedawać obuwie. W 1971 roku założyciele postanowi zrezygnować ze współpracy z OT, by rok później posługiwać się już nazwą Nike i wypuścić swój pierwszy sygnowany Swoosh'em model butów - Cortez. 

Ten krótki wstęp nie wziął się tutaj przypadkiem. Aby zrozumieć, czemu, z jakiej okazji i po co Nike wypuszcza tytułowe obuwie musieliśmy Wam to wszystko pokrótce przybliżyć. Najnowszy projekt na bazie, jak już wiecie pierwszego modelu butów Nike, kultowym Cortezie 72 nawiązywać ma być nawiązaniem do pierwszego sklepu stacjonarnego przy 3107 Pico Boulevard, kiedy jeszcze nie było Nike. Co ciekawe, od 5 stycznia 2019 r BRS ponownie otworzyło się jako przestrzeń społecznościowa dla lokalnych biegaczy, tak jak miało to miejsce pod koniec lat 60. XX wieku. Aby jeszcze bardziej podkreślić jego wyjątkowość, wykonanego przy użyciu świetnej jakości naturalnej skóry, zamszu oraz klasyka jego nadkład limitowany jest do 3107 sztuk. Kolorystycznie, może nie do końca nawiązuje do samego budynku, ale na siłę możemy znaleźć kilka podobieństw. Całość zdominowana jest przez biel zestawioną z kremowymi dodatkami. Jeden ze Swoosh'y zabarwiono na czarno, natomiast drugi pozostał w neutralnym kolorze. Środkową część pianki w podeszwie mamy pomarańczową, co komponuje się z tłoczonym numerem na pięcie każdej z par. Poniżej znajdziecie charakterystyczne logo 'Sunburst', a we wnętrzu BRS nadrukowane złotą farbą. 

Niestety, na ten moment nie znamy szczegółów premiery.

Nike