Made For Skate - relacja z wystawy

10 grudzień 2008
Made For Skate - relacja z wystawy

Informowaliśmy Was niedawno o wystawie Made For Skate. Dzisiaj, dzięki uprzejmości Kuby Kaczmarczyka, możemy pochwalić się materiałem z imprezy, która odbyła się w Amsterdamie w zeszłym tygodniu. Zapraszamy do środka po garść informacji oraz świetne zdjęcia ilustrujące to wydarzenie.

Made For Skate

Jurgen Blumlein i Daniel Schmid, autorzy projektu Made For Skate, to postacie mocno związane z kulturą skateboardingu. Warto wspomnieć, że od paru lat prowadzą oni pierwsze muzeum deskorolki w Stuttgarcie.

Wystawa Made For Skate, którą oboje stworzyli złożona była z prywatnych kolekcji autorów oraz ich znajomych. Pracowali nad nią dwa lata, czego zwieńczeniem jest sam album.

Wystawa miała miejsce w pop up store Nike SB. To co można było zobaczyć na imprezie to prawdziwa historia skateboardingu, począwszy od wrotek kończąc na deskorolce.

Na parterze dostępny był sklep z wszystkimi archiwalnym modelami z serii Skateboarding. Piętro wyżej znajdowała się wystawa artystów powiązanych z Nike SB takich jak Jeremy Fish, Pushead, Lance Mountain czy Craig Stecyk.
Na drugim piętrze była wystawa butów, wśród których można było znaleźć perełki z lat szcześćdziesiątych.

Jeszcze pare słów o modelu firmującym imprezę – Nike Blazer SB. Jak już wspominaliśmy inspirowany jest on Hobie – pierwszym butem wyłącznie na deskorolkę. To właśnie w nim pojawiła się guma chroniąca czubki przed ścieraniem przy robieniu Knee slide’ów na rampie.

Na koniec bonus - filmik z imprezy:

Tagi: -