Proponowany post

size? x adidas LXCON ’94 'Vietnam'

'Alternative Marathons'.

Memphis Grizzlies Wracają Do Swoich Starych Strojów!

08 sierpień 2019
Memphis Grizzlies Wracają Do Swoich Starych Strojów!

Oczywiście nie na stałe! W nadchodzącym sezonie gracze Memphis Grizzlies będą w wybranych meczach grać w swoich starych strojach. Jedne będą przenosiły nas do lat 90. kiedy to "Niedźwiadki" grały jeszcze w Vancoover. Drugie to odwołanie do późniejszych lat i strojów, gdy Grizzlies przenieśli się do Memphis. Cała akcja związana jest z okrągłą rocznicą powstania klubu, który zadebiutował w lidze NBA w 1995 roku (razem z Toronto Raptors).

Stroje będa wyglądały, ja te z dawnych lat, ale ich krój i materiały będą, jak najbardziej aktualne, tak by zawodnicy nie czuli dyskomfortu. Jak wiadomo w latach 90. koszulki i spodenki były produkowane zupełnie inaczej niż ma to miejsce dziś. Napisy były wyszywane i miały kilka warstw, przez co znacznie zwiększała się waga takiej koszulki.
W ramach obchodów dwudziestopięciolecia powstania klubu zawodnicy zagrają w strojach z pierwszego sezonu. Obowiązywały one od 1995 do 2000 roku. Będą to uniformy w kolorze turkusowym z ogromnym napisem "Grizzlies", ciekawym wzorem na kołnierzach i ramionach i niedźwiedziem na nogawce. W owym czasie były to wyjazdowe stroje "Miśków". Graczem, który od razu przychodzi nam na myśl, gdy widzimy te koszulki jest Shareef Adboul-Raheem.

Drugim throwbackiem będą czarne stroje z przełomu wieków. Były to wyjazdowe uniformy Grizzlies w latach 2001-2004. Oczywiście, te też będą wykonane według obowiązujących standardów. W nich zauważamy pewną różnicę względem pierwowzoru. Na spodenkach umieszczony będzie specjalny emblemat stworzony specjalnie z myślą o obchodach dwudziestopięciolecia klubu. Jeśli chodzi o ten okres w historii klubu, to zawodnikami, który przychodzą nam do głowy są Pau Gasol i Jason Williams.
Ciekawostką jest to, że nie tylko zawodnicy będą w stylu retro. Metamorfozę przejdzie również parkiet w hali FedEx Forum. Podobnie, jak stroje zawodników będzie on przypominał ten z dawnych lat.

Jesteśmy bardzo ciekawi, czy old-shoolowe koszulki Vancoover/Memphis Grizzlies będą miały wzięcie. Wiemy, że te prawdziwe, dwudziestopięcioletnie są bardzo cenione wśród jerseyheadów. Mamy nadzieję, że w polskich sklepach nie zabraknie tych koszulek (i spodenek) oraz produktów ze starym logotypem Grizzlies. Bardzo liczymy na Sklep Koszykarza i warszawski Kicks Store.