Proponowany post

Michael Lau x Nike SB Blazer Low 'Salvator Michael'

14 sierpień 2019
Michael Lau x Nike SB Blazer Low 'Salvator Michael'

Nie wiemy czy wiecie, ale za pomysłodawcę, oraz pierwszego projektanta vinylowcyh zabawek, a co za tym idzie ojca chrzestnego vinyli uznaje się Michaela Lau. Stacjonujący w Hong-Kongu artysta miał też kilkukrotnie już współpracować z amerykańską marką Nike i wspólnie tworzyć unikalne wersje butów ze Swoosh'em, a ich wspólna historia zaczęła się w 2006 roku. Część z nich zobaczyć możecie nawet tutaj. Oczywiście, nie jest to wszytko, co mają oni na swoim koncie, ale nie dziś o tym.

Duet ten raz jeszcze nawiązuje współpracę, której efektem jest nowa kolorystyka Nike SB Blazer Low zatytułowana 'Salvator Michael'. Niecodzienne Blazery czerpią inspirację z jednej z postaci, a zarazem obrazu, który zobaczyć można na wystawie COLLECT THEM ALL!  w Szanghaju. Co ciekawe, płótno, z którego skonstruowana jest cholewka, cięte jest pod różnymi kątami, przez co tworzy ono unikalne wariacje każdej z pary. Wydaje się nam jednak, że nie sama cholewka najbardziej przykuwa tutaj oko, a wbite w śnieżnobiałą podeszwę zszywki, mające nawiązywać do mocowania płótna malarskiego na ramie. Nie zabrakło też kilku ciekawych akcentów, takich jak, chociażby subtelny, złoty podpis Michaela w okolicach pięty, niemal niewidoczny Soosh na boku, długa taśma wszyta w język czy metryka na zapiętku. Całość zapakowana jest w imponującą, drewnianą skrzynię.

Sprzedaż rusza 18 sierpnia, tym samym otwierając wystawę w Szanghaju. Premiera współorganizowana jest przez Concepts China oraz Fly Shanghai i ma być hołdem w stronę zmarłego Sandy Bodeckera, ojca skateboradowej linii Nike SB i 36-letniego pracownika Nike. Dodatkowo dochód ze sprzedaży tego wydania przeznaczony ma być na deskorolkowców.
Nike SB