Proponowany post

'Moby X' To Przeprojektowane Przez Duet ACRONYM & Bisimoto W Pełni Elektryczne Porsche 935

11 styczeń 2021
'Moby X' To Przeprojektowane Przez Duet ACRONYM & Bisimoto W Pełni Elektryczne Porsche 935
Założymy się, że wszystkim pasjonatom motoryzacji patrząc na to cudo z wrażenia ugięły się nogi w kolanach...


Kalifornijska agencja inżynierska z pasją do projektowania i tworzenia pięknych kreacji - Bisimoto nawiązała niecodzienną współpracą z Errolson'em Hugh, współzałożycielem tech-wearowej marki ACRONYM, by wspólnie przerobić słynne Porsche 935 Moby Dick z 1970 roku!

Ta w pełni elektryczna wersja, nazwana „Moby X”,  jest jeszcze w fazie rozwoju, ale powstała na bazie repliki modelu 935L zbudowanej na podstawie 911 generacji 930. Bisimoto w swoim bazuj na projekcie opracowanym przez niejakiego Khyzyla Saleema i wykorzystuje śmiałą stylizację, aby jeszcze bardziej podkreślić wyciągnięty ku tyłowi kształt typu Longtail „Moby X”. Dodatkowo, budowa objęła zmodernizowany zestaw aerodynamicznych reflektorów LED po obu stronach zderzaka, przerobioną środkową część zderzaka oraz maski i niestandardowe dokłądki aerodynamiczne, które pasują do przedłużeń bocznych osłon. Chociaż Bisimoto planuje zachować ogólną, klasyczną sylwetkę samochodu, najbardziej widoczna zmiana zachodzi na tyle i pochodzi z przekształcenia masywnego skrzydła nieco subtelniejszy niż w wyścigowym oryginale 'kaczy kuper', dodając nowoczesnego akcentu w postaci LED'owego oświetlenia. Wieloramienne felgi dopełniają wygląd swoją wklęsłą konfiguracją przykrytą półprzeźroczystymi nakładkami. Czarny lakier, kontrastujące dodatki, czy sprawiające wrażenie prędkości malowane pasy na bokach naprawdę robią wrażenie. Klatka wewnątrz sugeruje, że będzie również szybko.

Projektant marki ACRONYM, Errolson, znany z futurystycznego łączenia stylu i funkcji w odzieży, ogłosił w poście na Instagramie, że „Moby X” będzie całkowicie elektryczny. Niestety, nie wiemy co dalej.Tagi: moto acronym