Motor City Drum Ensemble w Krakowie

15 listopad 2011
Motor City Drum Ensemble w Krakowie

Już w najbliższą sobotę, tj. 19 listopada w krakowskim klubie Pauza wystąpi utalentowany niemiecki producent sceny elektronicznej - Motor City Drum Ensamble. Jeśli nie macie planów na ten dzień, przeczytajcie koniecznie szczegółowe informacje na temat tej imprezy.

Motor City Drum Ensemble po raz pierwszy w Krakowie

19 listopada w krakowskim Klubie Pauza wystąpi, po raz pierwszy w tym mieście, złote dziecko niemieckiej muzyki elektronicznej Danilo Plessow, szerzej znany jako Motor City Drum Ensemble. Będzie to z pewnością jedno z najciekawszych artystycznych wydarzeń jesieni 2011.

Danilo Plessow to niekwestionowany wielki talent współczesnej muzyki tanecznej, rozpoznawany i doceniany na całym świecie, wszędzie tam gdzie ma okazję występować, prezentując fanom wyszukanego brzmienia swoją eklektyczną wrażliwość i bezkompromisowa selekcję.

Odkąd pamięta zawsze brał się za wszystko bardzo wcześnie - na perkusji zaczął grać w wieku zaledwie 6 lat, komponowaniem własnej muzyki za pomocą komputera i sampli w wieku lat 11, a swoje pierwsze nagranie wydał już 5 lat później, w 2002 roku - nakładem Pulver Records ze Stuttgartu ukazał się "Slow Swing", firmowany ówczesnym pseudonimem Danilo Inverse Cinematics. Płyta trafiła do legendy muzyki elektronicznej Ricardo Villalobosa, stamtąd znalazła się na równie legendarnej składance londyńskiego klubu Fabric, a przed Danilo otworzył się świat możliwości, z których skrzętnie skorzystał, ugruntowując swoją pozycję na scenie broken beat i nu jazz. Kilkanaście płyt, remiksów, kompilacji i jeden pełnoprawny album później przyszła pora na skierowanie swych zainteresowań w inną stronę.

Tak narodził się inspirowany brzmieniem soul, disco, chicago house i detroit tech lat 90-tych projekt Motor City Drum Ensemble. Spośród wydanych w 2008 roku pięciu deep-house'owych płyt największy rozgłos zyskała "Raw Cuts", która sprzedała się na pniu, została wręcz euforycznie przyjęta przez krytyków i fanów na świecie, a internetowa biblia muzyki elektronicznej, portal Resident Advisor, uznał ją za jeden z najważniejszych albumów roku.

Od tego czasu Danilo Plessow nie przestaje koncertować na całym świecie, ale również zaskakiwać czarującymi, świeżymi produkcjami czy remiksami dla takich wydawnictw jak 20:20 Vision czy Rush Hour i takich artystów jak Caribou, Jazzanova, Ben Westbeech, czy Zero 7.

Supportować będą:
Supra 1 (T&B, Pets Recordings), Soul Blow (Kixnare + Good Paul), Mian (Bass My Ass)

----------------------

BILETY: 15zł w przedsprzedaży w klubie (ilość ograniczona) / 20zł w dniu imprezy

Facebook Event

Tagi: -