Proponowany post

Mówi Się, Że Nike SB Dunk High 'Strawberry Cough' Zadebiutować Mają W Lipcu

23 czerwiec 2020
Mówi Się, Że Nike SB Dunk High 'Strawberry Cough' Zadebiutować Mają W Lipcu

Od kiedy po raz pierwszy zobaczyliśmy nowe Nike SB Dunk High 'Strawberry Cough', o których pierwszy raz wspominaliśmy na początku marca tego roku (klik) wiedzieliśmy, że będzie to jedno z bardziej elektryzujących wydań tej sylwetki tego roku i mimo tego, że data premiery tego wydania jest tajemnicą, dalej jesteśmy o tym przekonani.

Jeżeli chodzi o sam wygląd butów, to: nazwa 'Strawberry Cough' oraz kaszląca truskawka, którą znajdziecie zarówno pod postacią starannie przygotowanej przez Todda Bratruda grafiki na wkładkach oraz haftu w okolicach pięty nie wzięła się tutaj z przypadku. Nawiązuje ona do specjalnej, orzeźwiającej odmiany marihuany powstałej w wyniku krzyżowania przez specjalistę w tej dziedzinie Kyle'a Kushmana, która w 2013 roku zdobyła tytuł, Best Flower w Cannabis Cup. Średni skład THC tego szczepu wynosi od 15% do 20%. W 2018 roku Emerald Cannabis Worx przetestował 'Strawberry Cough', gdzie w wyniku osiągnął rekordowy poziom 22,98% THC. Dodatkowo uważa się, że truskawkowy kaszel klepie dłużej niż zwykłe odmiany, a stan najarania trwa od 3-4 godzin. Wróćmy jednak do butów, bo to one są tutaj najważniejsze. Chcąc jak najbardziej nawiązać do kreskówkowej postaci krztuszącej się truskawki i naturalnych jej kolorów, cały front butów zdominowany jest przez krwistą czerwień. Gdyby tego było mało, projektanci postarali się jeszcze bardziej i skórze, z której wykonano buty, nadano fakturę owocu, imitując nawet drobne pestki zatopione w jego powierzchni. Tylną część, czyli 'szypułkę' wykończono włochatym, zielonym zamszem oraz połyskującym pluszem, a całość postawiona jest na półprzeźroczystej, kolorowej podeszwie idealnie komponującej się z górą. Zwróćcie też uwagę na język, który od czerwieniu u jego podstawy przechodzi w biel, którą potraktowano i wnętrze. 

Cały sneakersowy świat przekonany był, że buty w sprzedaży pojawią się w okolicach święta palenia marihuany, czyli 20 kwietnia, ale jak powszechnie wiadomo, tak się nie stało. Teraz mówi się, że buty w sprzedaży zobaczymy w lipcu. Czy tak się okaże, czas pokaże. 


Nike SB Dunk High “Strawberry Cough”
Kolor: University Red/Spinach Green-Magic Ember
Styl: CW7093-600
Data: Lipiec 2020

Nike SB