Proponowany post

Możliwe, Że Dzięki Vince'owi Carterowi Powrócą Nike Shox BB4

05 czerwiec 2019
Możliwe, Że Dzięki Vince'owi Carterowi Powrócą Nike Shox BB4

Dawno temu, dokładnie w grudniu 2017 pisaliśmy o tym, że Vince Carter chce powrotu swoich butów. Wiele wskazuje na to, że facet dopiął swego, bo pojawiły się pogłoski, że jeszcze w tym roku w sklepach zobaczymy dwa, oryginalne warianty kolorystyczne modelu Nike Shox BB4. Co prawda nie jest to sygnowany model Cartera, ale jest on kojarzony właśnie z jego postacią. To właśnie w tych butach VC występował na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney, gdzie wykonał jeden z najlepszych wsadów w historii koszykówki. W meczu przeciwko reprezentacji Francji Vince przeskoczył nad mierzącym 218 cm Frederickiem Weisem, a akcję ochrzczono "Dunk de la mort"Jedną z kolorystyk, która miałaby powrócić, jest biało-granatowa wersja, w której Carter występował na Igrzyskach. Warto wspomnieć, że buty zaliczyły już jeden powrót. Było to w 2012 roku z okazji Igrzysk Olimpijskich, które odbyły się w Londynie. Wówczas firma Nike wypuściła olimpijski pack, w którego skład obok Shoxów weszły Air More Uptempo, Air Force 180  i Huarache 2k4. Wszystkie modele nawiązywały do poprzednich Dream Teamów

Drugą kolorystyką, która być może pojawi się w sprzedaży, będzie wersja, w której Vince grał w sezonie 2000/2001. Jako gracz Toronto Raptors zakładał je zarówno na mecze domowe, jak i wyjazdowe. Buty Zbudowane są z czarnej skóry i srebrnego materiału syntetycznego, tworzącego charakterystyczny, boczny panel Shox BB4. Buty, w których grał Vince, były spersonalizowane, były na nich jego inicjały i numer "15". Mamy nadzieję, że re-edycja również będzie posiadała te smaczki. 

Bardzo mocno trzymamy też kciuki, by amerykańska marka zdecydowała się na wypuszczenie kilku innych wersji kolorystycznych. Fajnie byłoby zobaczyć wariant biało-czerwony, w którym VC wystąpił w meczu gwiazd. W tym spotkaniu "1/2 Man 1/2 Amazing" popisał się kilkoma spektakularnymi zagraniami. Swoją drogą te jeden z najfajniejszych meczów gwiazd w historii tego wydarzenia.
Kolorystyką, która również zasługuje na powrót, jest opcja biało-srebrna, czyli coś w rodzaju połączenia obu omawianych wariantów. Zobaczymy, co tam ciekawego przygotują dla nas ludzie z Nike.  Z niecierpliwością będziemy czekali na jakieś konkretne informacje w tej sprawie.