Proponowany post

Mr. Bailey Połączył Siły Z adidas Originals, Aby Opracować Nowe „Ammonite Superstar” Inspirowane Mięczakami

25 listopad 2020
Mr. Bailey Połączył Siły Z adidas Originals, Aby Opracować Nowe „Ammonite Superstar” Inspirowane Mięczakami

Mr. Bailey jest projektantem sztuki przemysłowej z Londynu, a jego projekt sneakersów, jakiego świat jeszcze nie widział łączy współczesną sztukę oraz światową modę uliczną. Aby uczcić 50. rocznicę powstania adidas Originals Superstar, Bailey, jako ambasador projektu „Catalyst of Change”, czerpie inspirację z natury i wykorzystuje współczesne techniki architektoniczne, aby przekształcić ponadczasowe buty, i na nowo wyobrazić sobie klasyczne 'muszle'.


Biorąc pod uwagę, że czas trwania projektu, który od początku do końca wynosił tylko jeden miesiąc, zespół Mr. Baileya dokładnie zbadał kluczowe cechy adidas Originals Superstar. Ponieważ najważniejszym elementem jest czubek butów w kształcie muszli znacząca część badań i eksploracji, projektu zaczyna się od rozległego, tajemniczego i zarazem pięknego oceanicznego świata mięczaków.

Efektem wytężonych badań jest „Ammonite Superstar”, który dosłowni stał się „rzeźbą do noszenia". Ewolucja skorupiaka pokazana jest od jego głowy na głowy froncie, która zaczyna się od istniejącego czubka, a następnie stopniowo rośnie, aby tworzyć całą podeszwę. Przekroje tych segmentów zawierają spiralne komory, inspirowane wewnętrzną strukturą muszli Nautilusa -  rząd morskich głowonogów z podgromady łodzikowców (Nautiloidea) obejmujący liczne gatunki wymarłe oraz kilkanaście współcześnie żyjących. Muszli tych zwierząt używa się jako naczyń i do wyrobu ozdób, mięso jest jadalne. Te spiralne kabiny zapewniają skorupiakowi stabilność na wodzie i naśladują zdolność zwierzęcia do zachowania pozycji pionowej podczas poruszania się w głębinach. Cholewka „Ammonite Superstar” jest wykonana z włochatego nylonu o właściwościach rzepa, na który można nakładać dołączone dodatki.

(Niestety dla niektórych z Was) ten but został opracowany przez Mr. Baileya w ramach programu 'Catalyst for Change', aby uczcić 50. rocznicę powstania Superstar. W rezultacie ten sneaker nie zostanie nigdy wydany. Szkoda?


adidas
Mr. Bailey