Muzyka i Świat prezentuje - Quantic

25 luty 2011
Muzyka i Świat prezentuje - Quantic

Pod koniec marca po raz czwarty w Krakowie odbędzie się Festiwal Muzyka i Świat. Tradycyjnie już będzie to połączenie festiwalu filmowego, na którym prezentowane są dokumentalne filmy oraz festiwalu muzycznego. Nas zaciekawiła szczególnie ta druga część, bowiem tegoroczny lineup zapowiada się bardzo emocjonująco. Gwiazdą główną będzie czołowiek okriestra znany pod pseudonimem Quantic. Oprócz niego na scenie pojawi się grupa Woima Collective oraz nasz rodzimy DJ - Daniel Drumz. Po drugiej stronie szczegółowe informacje od organizatorów.

QUANTIC (Kolumbia / Wielka Brytania)

Will Holland aka Quantic czyli jedna z najbardziej wyczekiwanych postaci nie tylko w Polsce, ale też w Europie, jako że po przeprowadzce do Kali w Kolumbii w 2007 roku, w Europie bywa niezwykle rzadko. Quantic to człowiek orkiestra: multiinstrumentalista (gitara, bass, kontrabas, fortepian, perkusja), dj, kompozytor, producent, aranżer, kolekcjoner płyt, digger i wreszcie właściciel własnej wytwórni płytowej Magnetic Fields oraz jedna z czołowych postaci wytwórni Tru Thoughts. Od swojego debiutu w roku 2000, Holland - oprócz zaangażowania w liczne produkcje i projekty - wydał sześć albumów jako Quantic, cztery jako Quantic Soul Orchestra oraz jeden jako połowa Limp Twins. Jego projekty to mieszanka różnych stylów i tradycji muzycznych, to fuzja muzyki elektronicznej, latino, soulu, cumbii, hip-hopu i funku, z domieszką brzmień orientalnych.

http://www.quantic.org

WOIMA COLLECTIVE (Niemcy)

Zespół Woima Collective narodził się z kolejnych poszukiwań muzyków tworzących znany dobrze na świecie projekt Poets of Rhythm. Główny impuls, który doprowadził do powstania Woima Collective to inicjatywa saksofonisty Johannesa Schleiermachera, którego zainteresowania muzyczne... są głęboko zanurzone w rytmach i skalach muzyki afrykańskiej. Niezwykle silny wpływ wywarło na Johannesa spotkanie z wielkim Mulatu Astatke, od którego uczył się etiopskich skal muzycznych. Zespół nagrywał w tym samym studio, w którym powstawały utwory Jimi’ego Tenora oraz Afrobeat Academy. Muzyka Woima Collective to połączenie ciężkiego funku w stylu Heliocentrics i Poets of Rythm z abisyńskimi dęciakami i klasycznymi dźwiękami organów w stylu Mulatu. Muzyka Woima Collective to hołd oddany hipnotyzującemu pięknu skal etiopskich, afrykańskich rytmów, ale jednocześnie także nowe brzmienia, które wyrażają indywidualne fascynacje poszczególnych muzyków.

http://www.kindred-spirits.nl/release_detail.php?idxItem=55544

DANIEL DRUMZ (Polska)

Dj, digger i producent, wywodzący się z kultury oldshoolowego hiphopu, funku i soulu. Zdobywca tytułu mistrzowskiego na Vestax POPDJ 2003. Od 2004 r. koncertował i nagrywał z warszawskim Grammatikiem. Drumz otwierał imprezy dla takich artystów jak De La Soul (USA), Guru (Gang Starr, USA), Jay-Z (USA), Rahzel (The Roots, USA), The Freestylers (UK), Looptroop (Szwecja), Michał Urbaniak. Nagrywał i odbywał jam sessions z takimi artystami jak Grammatik, Eldo, Leszek Możdżer, Dizkret & The Headnods, O.S.T.R. i innymi. Członek kolektywu muzyczno-djskiego Mako Boko.

http://soundcloud.com/danieldrumz

Bilety w cenach:

35 zł - przedsprzedaż do 23.03 w sklepie Radiofonii: http://sklep.radiofonia.fm/events/3-quantic-woima-daniel-drumz

45 zł - sprzedaż przed wydarzeniem w Muzeum Manggha

www.muzykaiswiat.pl

 

Tagi: -