Proponowany post

Nadchodzą adidas ZX Fury “ZX Pump”, czyli połączenie dwóch najlepszych modeli w historii tych marek

15 marzec 2021
Nadchodzą adidas ZX Fury “ZX Pump”, czyli połączenie dwóch najlepszych modeli w historii tych marek

Elektryzujący projekt A-ZX dobiega już końca. Po wielu naprawdę świetnych projektach, których większość znaleźć możecie tutaj, spodziewamy się jeszcze kilku perełek, wśród których znajdziecie hybrydę dwóch naszym zdaniem najlepszych modeli teoretycznie konkurencyjnych marek, czyli adidas i Reebok. Mimo tego, że te dwa brandy łączyły już siły w ramach Reebok Instapump Fury Boost, to teraz poszli o krok dalej. 

Jak już podpowiada nam tytuł adidas ZX Fury “ZX Pump”, to bezkompromisowe połączenie kultowych adidas ZX 8000, które swój wielki debiut zaliczyły w 1989 roku oraz nieco młodszych stażem Reebok Instapump Fury z 1994 roku, które są tutaj bazą ( ich historię możecie poznać tutaj ). Aby jak najbardziej sprawiedliwie połączyć cech tych dwóch sylwetek, wygląd bazowych Fury znacząca różni się od oryginału, i to nie tylko ze względu na użyte do produkcji materiały. Na boku znajdziecie trzy paski brandingu, których nie ma w pierwowzorze, a na tyle przeprojektowaną klatkę zaczerpniętą z ZX'ów. Charakterystyczny, karbowany materiał z żółtą łątką na toeboxie w błękitnym kolorze, to bezpośrednie nawiązanie do najbardziej rozpoznawalnej kolorystyki fasonu 8000, a mianowicie 'Aqua', która przez wielu uznawana jest za najlepszą w swojej klasie. Jeżeli chodzi o Reebok Instapump Fury, to tutaj również na tapet wzięto kultowy neonowy wariant barwny, o czym świadczy wpadająca w oko komora zasilana pompką z hybrydowym logo 'ZX Insta Pump' umieszczoną na jej szczycie. Ciekawostką jest również podzielona na dwie sekcje podeszwa wewnętrzna, a w zasadzie jej spód, gdzie przód swoim wzorem nawiązuje do ZX'ów, natomiast tył z systemem Hexalite, mamy taki jak w klasycznych Fury. Oczywiście te dwie części dumnie łączy most z płytki o strukturze karbonu. 

Szczegóły premiery adidas ZX Fury “ZX Pump”

Sprzedaż butów w wybranych punktach, takich jak Warsaw Sneaker Store odbędzie się już 19 marca. Wszystkie premiery możecie śledzić azx.chmielna20.pl

adidas ZX Fury “ZX Pump”
Kolor: Black/Hypergreen-Rbk Red
Kod: GZ7286
Data premiery: 19 marca, 2021
Cena: $180