Proponowany post

Nadchodzą Czarne Slam Jam x Nike Blazer Mid 'Class 1977'

22 październik 2019
Nadchodzą Czarne Slam Jam x Nike Blazer Mid 'Class 1977'

Kultowy butik Slam Jam z Włoch obchodzi w tym roku okrągłą, 30. rocznicę powstania. Z tej okazji wspólnie z amerykańską marką Nike otworzyli 2019 pamiętnym kolaboracyjnym projektem, który obfitował w specjalną wersję kultowego koszykarskiego klasyka, modelu Blazer Mid 'Class 77'. Oczywiście, buty w dniu swojej premiery 8 stycznia oraz restocku 22 lutego zniknęły z asortymentów wybranych sklepów w mgnieniu oka, a cena rynku wtórnym osiągnęła odpowiednio wysoki pułap. Wszystko wskazuje na to, że tak samo, jak hucznie Slam Jam rozpoczął obchody okrągłej rocznicy powstania w tym roku, tak samo efektownie ma zamiar je zakończyć.

W sieci pojawiły się zdjęcia drugiej wersji kolorystycznej tej nieco odbiegającej od oryginału sprzed lat wersji. Tym razem postawiono na klasyczną czerń, którą pokryto wykonaną z połączenia skóry oraz delikatnego nubuku cholewkę z dodatkiem kontrastującej bieli na Swoosh'ach wyciętych z mięsistego materiału. Idąc dalej obranym torem jeden z nich, ten od wewnętrznej strony, na jednym i drugim bucie odwrócony został do góry nogami. Na tyle dalej widnieje napis 'Class 77', a szczyt piankowego języka zdobi metka z biało-czerwonym logo. Wszytko, to osadzone jest na szczycie jasnej wulkanizowanej podeszwy.

Niestety, na ten moment data premiery Slam Jam x Nike Blazer Mid 'Class 1977' nie jest nam znana. Jak tylko dowiemy się czegoś więcej, od razu wracamy do Was z tematem.


Nike
Slam Jam