Proponowany post

Nadchodzą Jakościowe DENHAM x Nike Air Max 1, Których Retail Wynosić Ma 300$

15 czerwiec 2020
Nadchodzą Jakościowe DENHAM x Nike Air Max 1, Których Retail Wynosić Ma 300$

W tych czasach denimowe obuwie, to już nic nadzwyczajnego. Na przestrzeni lat sneakersowy świat niejednokrotnie widział buty, które wykonane były z jeansu, a cześć z Was na pewno kojarzy Air Jordan 4 powstałe we współpracy z Levi's (klik), New Balance M1300CD stworze we współpracy z Cone Mills Denim czy chociażby kolaboracyjne Asics GEL-Lyte III 'Selvedge Denim' zaprojektowane przez samego Ronnie Fiega. Oczywiście, to tylko kropla w morzu tego, co ujrzało światło dzienne.

Dziś bliżej przyjrzymy się najnowszemu projektowi Nike, który powstał wraz z założoną przez Jasona Denhama w 2008 roku marę DEHAM wywodzącą się ze stolicy Amsterdamu. Skoro przeszliśmy już przez 'denimowy' wstęp, to nie trudno się domyślić, że marka ta specjalizuje się w produkcji jakościowych wyrobów wykonanych z wytwarzanego przez siebie jeansu, na którego punkcie obsesję ma jej twórca. Od momentu powstania marki, brand ewoluował do tego stopnia, że regularnie serwuje nam pełnowymiarową linię odzieżowy zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Teraz DEHAM łączy siły z Nike i wspólnie wypuszczają oni zupełnie nową, mówi się, że limitowana do 6800 wyprodukowanych par wersję kultowego modelu Air Max 1, którego osobiście jesteśmy ogromnymi fanami i z racji tego, że aktualnie na rynku brakuje jedynek, bardzo podoba nam się fakt pojawienia się na horyzoncie tego projektu. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej. Cholewka butów wykonana jest przy użyciu miękkiego, naturalnego nubuku połączonego z trzema rodzajami denimu, który pokrywa toebox, język czy panele boczne. Swoosh wykończono porządnym, mięsistym kawałkiem naturalnej skóry licowej w śnieżnobiałym kolorze przeszytym krwistoczerwoną nicią. Dodatkowo wprawne oko zauważy, że plastikowe oczko, przez które przechodzi ostatni rząd sznurówek, zamieniono na dwa metalowe ringi, zaczerpnięte rodem z butów hikingowych. Gdyby tego było mało, wnętrze wykończono kolejną porcją jasnej skóry z nadrukowaną w okolicy pięty sygnaturą 'DENHAM The Jean Maker', czerwoną wkładkę zdobią złote podobizny nożyczek, a końcówki sznurówek wykończono brandowanym kawałkiem drewna. Całość uzupełnia biała podeszwa z gumowym spodem. 

Niestety, musimy Was zmartwić, buty prawdopodobnie wycenione będą na 300$, co oczywiście tłumaczy świetna jakość wykonania oraz użytych do produkcji materiałów. Pamiętajcie też, że powstało ich jedynie 6800 par. Przykro nam, ale data premiery nie została wyjawiona.


Nike
DENHAM