Nadchodzą jakościowe Nike Dunk Low SE „Gardener”, których motywem przewodnim jest japoński ogrodnik

21 kwiecień 2021
Nadchodzą jakościowe Nike Dunk Low SE „Gardener”, których motywem przewodnim jest japoński ogrodnik

Mamy wrażenie, że ostatnio dosłownie nie ma dnia, kiedy nie bylibyśmy zobligowani do wspominania o Dunkach. Od jakiegoś czasu świat oszalał na punkcie debiutujących na rynku w 1985 roku Nike Dunk, a amerykański producent korzysta z tego z premedytacją. Na półkach takich sklepów, jak stołeczny Warsaw Sneaker Store lądują coraz to nowsze wersje kolorystyczne tej sylwetki, lub wyciągnięte z archiwum retro uzupełniane przez szalone wydania spod szyldu SB.

Oczywiście nie inaczej będzie i dzisiaj, a my mamy dla Was oficjalne zdjęcia nadchodzących, jakościowych Nike Dunk Low SE „Gardener” utrzymanych w znanym nam klimacie projektów spod szyldu 'Sashiko'. Pierwsze doniesienia mówią, że swój wygląd buty zawdzięczają japońskiemu ogrodnikowi, którego żmudną, precyzyjną pracą są inspirowane. Cholewka butów to połączenie naturalnego, gładkiego zamszu z wytrzymałym materiałem dżinsowy przywodzący na myśl ubrania robocze. Dodatkowo panele boczne i piętę ozdobione są detalami przypominającymi wzmacniane ściegi „sashiko”. Na pięcie wytłoczono symbol pokoju, symbol pokoju przypominający korzenie drzewa podkreślając ich naturalny look. Co więcej, w zestawie znajdziemy metalowe przywieszki i roboczą chustę z grafikami, a całość zapakowano w specjalne pudełko z napisem „Gardener Dunk” w języku japońskim dodatkowo podkreślając ich indywidualność.

Nike Dunk Low SE „Gardener” na rynku Japońskim zobaczymy już w maju. Niestety, na ten moment jeszcze nie wiadomo, czy i w ogóle pojawią się one na europejskim rynku, czy też w WS2.


Tagi: nike dunk low