Proponowany post

Nadchodzą letnie Nike Air Force 1 Flyknit Crater wykonane z materiałów z recyklingu

23 luty 2021
Nadchodzą letnie Nike Air Force 1 Flyknit Crater wykonane z materiałów z recyklingu

Nike Air Force 1 na przestrzeni tych 39 lat, od kiedy jest na rynku, doczekał się masy odsłon, wersji, czy kolorystyk. Od ultra limitowanych do tylko kilku wyprodukowanych sztuk, poprzez wykonane z niestandardowych materiałów, aż po te klasyczne - tak prezentuje się Air Force'owe portfolio. Jedną ze świeższych wersji tej sylwetki, która akurat zapadła nam w pamięć, jest ta, której cholewkę wykonano przy użyciu przędzy Flyknit. Od 2015 roku, czasu kiedy pokazano je światu, designerzy z Oregonu co jakiś czas dają nam ich odświeżoną odsłonę, która idealnie sprawdzi się latem. 

W tym sezonie również dostaniemy Flyknitowe Nike Air Force 1 Flyknit 2.0. Co więcej buty należą do serii 'Move To Zero', co oznacza, że włókna przędzy Flyknit, z której precyzyjnie utkana jest lekka i przewiewna cholewa, wykonano z materiałów z recyklingu. Co więcej, całość postawiono na lżejszej względem oryginału podeszwie, którą również wykonano z przetworzonej pianki Nike Grind o wielu teksturach i kolorach zatopionych w białej bazie z turkusowym spodem. Skoro już jesteśmy przy kolorach, to przeskoczmy piętro wyżej, gdzie cholewkę zabarwiono na wiele pastelowych odcieni różu, turkusu i filetów przełamanych śnieżną bielą, jaką wykończono kołnierz przy sznurówkach, jak i same sznurówki, tył czy Swoosh. Kropką nad i jest neonowa wkładka z logo Nike 'Move To Zero' podkreślająca to, że znacząca część butów wykonana jest z przetworzonych materiałów, na co coraz częściej zwraca uwagę amerykańska marka.

Szczegóły premiery Nike Air Force 1 Flyknit 2.0

Buty w wybranych punktach, gdzie znajdziecie duży wybór Nike Air Force 1, takich jak Worldbox czy Warsaw Sneaker Store znajdziecie już wkrótce. Sugerowana cena detaliczna wyniesie 110$.

Nike Air Force 1 Flyknit 2.0 'Multicolor'
Kod: DC7273-500
Data premiery: 2021
Cena: 110$