Proponowany post

Nadchodzą Nowe Nike ISPA Flow 2020, Czyli Jedne Z Ciekawszych Butów Na Lato

07 sierpień 2020
Nadchodzą Nowe Nike ISPA Flow 2020, Czyli Jedne Z Ciekawszych Butów Na Lato

Amerykańska marka Nike, to nie tylko klasyki, takie jak Air Force 1, Air Max 1 czy Air Jordan 1. Ich bogate portfolio co sezon powiększa się nie tylko o nowe kolorystyki prawdziwych klasyków, ale i zupełnie od podstaw projektowane sylwetki, którym w zdecydowanej większości watro przyjrzeć się bliżej. Dziś na tapetę bierzemy nowość, która wchodzi w skład specjalnej linii ISPA, którą amerykańska marka opisuje w ten sposób:  Projektanci Nike nieustannie czerpią inspirację od sportowców na każdym poziomie. Jednak w zeszłym roku zespół Fuel Footwear Innovation postawił na coś bardziej abstrakcyjnego – to, co nieprzewidywalne w pogodzie, podczas aktywności itd. Opracował nawet filozofię i zbiór reguł projektowych, który nazwał iSPA od angielskich słów Improvise, Scavenge, Protect, and Adapt (improwizuj, poszukuj, osłaniaj i dopasuj). 

W ramach najnowszego ISPA'owego line up'u przygotowanego na ten sezon w sprzedaży widzieliśmy już limitowane do jedynie 8000 wyprodukowanych par, szokujące Nike ISPA Zoom Road Warrior oraz ISPA OverReact, do których dołączą zupełnie nowe Nike ISPA Flow 2020, których konstrukcja nastawiona jest na maksymalny poziom cyrkulacji powietrza oraz wentylacji. Buty powstały w oparciu o badania map cieplnych ludzkiej stopy i wskazanie, gdzie najprawdopodobniej występują najbardziej nagrzewające się i gorące punkty. Następnie, we współpracy z inżynierami zajmującymi się projektowaniem generatywnym, uformowano szkielet podeszwy zewnętrznej buta. Doskonale widać to na spodzie platformy, która wyposażona jest w szereg otworów i kanalików pomagających w cyrkulacji powietrza i chłodzenia najcieplejszych stref stopy. System ten byłby bezużyteczny bez specjalnie zaprojektowanej cholewki o futurystycznym wyglądzie, który jest wypadkową spełnienia wszystkich technicznych założeń. Upper skonstruowany jest przy użyciu lekkiej, mocno ażurowej tkaniny z masą wzmocnień w newralgicznych miejscach oraz otworów wentylacyjnych, które znajdziecie nawet na powierzchni języka czy na pięcie. Ciekawie zaprojektowany został jeszcze system sznurowania, który ma swoje podparcie tylko i wyłącznie w koniecznych do tego miejscach redukując przy tym wagę całego układu. Należy też wspomnieć, że buty do sprzedaży trafią w dwóch wariantach kolorystycznych, jasnym 'Spruce / Black-Orewood' oraz ciemniejszym 'Medium Olive / Persian Violet'

Premiera odbędzie się już 13 sierpnia, a sugerowana cena detaliczna wyniesie 180$. Czy dostaniemy je i w WS2? Tego jeszcze nie wiemy.


Nike