Proponowany post

Nadchodzące Travis Scott x Fragment x Air Jordan 1 High OG SP “Military Blue” on feet

31 marzec 2021
Nadchodzące Travis Scott x Fragment x Air Jordan 1 High OG SP “Military Blue” on feet

Są takie projekty, które wzbudzają ogromne emocje. Najczęściej chodzi o najrzadsze kolaboracyjne sneakersy, gdzie do marek dołącza uznany projektant, czy popularna gwiazda muzyki. A co jeżeli do jednego projektu weźmiemy zarówno światową gwiazdę, jak i wybitnego designera, którego studio projektowe zna chyba każdy? To dzieje się na naszych oczach, a efektem tych działań są tytułowe Travis Scott x Fragment x Air Jordan 1 High OG

Bazą do tego potrójnego projektu stały się oczywiście wysokie Air Jordan 1 High OG w interpretacji Travisa Scotta, czyli z odwróconym Swoosh'em na boku, kieszonką w kołnierzu i kilkoma innymi dodatkami. Hiroshi Hujiwara, głównodowodzący w japońskim studiu projektowym Fagment Design dorzucił od siebie tłoczone logo z dwiema błyskawicami na pięcie ( na drugiej znajdziemy logo Cactus Jack ) czy charakterystyczne dla ostatnich jego projektów napisy na kremowym midsole. Skoro jesteśmy już przy kolorystyce, to mamy wrażenie, że nie wzięła się ona tutaj przypadkowo. Cofnijmy się do 1994 roku, kiedy to światło dzienne ujrzały nigdy później niewydane sample Air Jordan 1 High 'Reverse Royal'.


Mamy nieodparte wrażenie, że to właśnie z nich zaczerpnięto układ oraz barwę kolorów, które przeniesiono na ten potrójny projekt. Jasne, dominujące elementy z naturalnej, mięsistej skóry przełamano niebieskim toeboxem oraz kołnierzem i kontrastującymi, czarnymi dodatkami. Co więcej, nylonowe języki ozdobiono dodatkowymi, przesuniętymi na boki metkami z logo obydwu person odpowiedzialnych za ich wygląd. 

Szczegóły premiery Travis Scott x Fragment x Air Jordan 1 High OG SP “Military Blue”

Travis Scott x Fragment x Air Jordan 1 High OG SP “Military Blue” zadebiutować mają już jesienią tego roku. Czy zobaczymy je w takich punktach jak Warsaw Sneaker Store czy Sklepach Koszykarza? Może być ciężko. Sugerowana cena detaliczna wyniesie prawdopodobnie 175$.

Travis Scott x Fragment x Air Jordan 1 High OG SP “Military Blue”
Kolor: Sail/Black-Military Blue-Shy Pink
Kod SKU: TBA
Data premiery: Jesień 2021
Cena: $175