Proponowany post

Nadchodzi Niecodzienna Wersja Nike Blazer Mid, Za Którą Odpowiedzialna Jest Ekipa Japońskiej Marki READYMADE

28 październik 2020
Nadchodzi Niecodzienna Wersja Nike Blazer Mid, Za Którą Odpowiedzialna Jest Ekipa Japońskiej Marki READYMADE

Prowadzona przez Yuta Hosokawa japońska marka READYMADE znana z niecodziennego podejścia do mody, a wszystkie ich produkty wykonuje się ręcznie, przerabiając tkaniny i materiały sprawiając tym samym, że ich działalność jest niepowtarzalna. Już jakiś czas temu, sneakersowy świat obiegła informacja, że z okazji 7 lat obecności na rynku READYMADE połączy siły ze sportową potęgą, marką Nike. Wtedy też światło dzienne ujrzało jedno poglądowe zdjęcie ukazujące tył nadchodzących butów. Dziś, po wielu tygodniach ciszy wracamy do tematu kolaboracyjnych READYMADE x Nike Blazer Mid, których szokujący wygląd wyszedł na jaw. 

Nadchodzące buty szokują kilkoma detalami. Pierwszą rzeczą, którą przykuła naszą uwagę jest zupełnie przeprojektowany, cienki, wyciągnięty ku górze Swoosh, który diametralnie różni się od tego, do którego przyzwyczaiło nas Nike. Dodatkowo jego 'dziwność' potęguje kontrastujący na tle niemal w 100% czarnej bazy pomarańczowy kolor. Sam biały tył, oddzielający wykonany z przetworzonych materiałów kołnierz powyżej wykończono specjalnie z okazji tworzenia tego projektu zaprojektowanym logo łączącym trzy Swoosh'e nawiązujące do symbolu recyklingu z nazwą japońskiej marki poniżej. Wyżej wspomniany kołnierz, to nie jedyny element, który wykonano z ponownie przetworzonych materiałów, tym samym charakterystycznym fabrykatem wykończono też język, Kolejną rzeczą, której nie spotkacie w klasycznych Blazerach jest podeszwa, na której postawiono już i tak mocno przerobioną ( pamiętajcie, że taka jest filozofia READYMADE ) cholewkę. Całość stoi na szczycie niestandardowej, przypominającej konkurencyjny Boost platformie, która może okazać się jakąś nową technologią Nike, lub jest po prostu efektem recyklingu. O tym przekonamy się za jakiś czas. 

W chwili obecnej nie ma żadnych informacji o dacie sprzedaży READYMADE x Nike Blazer Mid. Jak tylko dowiemy się czegoś więcej, od razu wracamy do Was z tematem. Czy jest szansa, że buty pojawią się w naszym kraju? Jeżeli tak, to tylko w WS2.Nike
READYMADE