Proponowany post

Najnowsze solebox x adidas Consortium TRDC 'Scallop' Inspirowane Są Skorupiakami

30 czerwiec 2020
Najnowsze solebox x adidas Consortium TRDC 'Scallop' Inspirowane Są Skorupiakami

Wywodzący się z Niemiec, kultowy butik solebox, to czołówka, jeżeli chodzi o świat sneakersów i każdy szanujący się buciarz kojarzy jego logo. Na swoim koncie dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo, mimo tego, że już nie pod czujnym okiem Hikmeta w swoim kolaboracyjnym portfolio ma masę świetnych projektów, a to oczywiście nie koniec. Dziś bliżej przyjrzymy się kolejnemu przedsięwzięciu, powstałemu w ramach wieloletniej współpracy soleboxa i niemieckiej marki z trzema paskami. Wszytko, oczywiście pod szyldem limitowanej serii adidas Consortium.

Gwoździem programu jest prywatnie uwielbiany przez as model butów, a mianowicie TRDC, który jest wierną kopią adidas Treadiac z końca lat 90. Jako ciekawostkę możemy Wam zdradzić, że nazwa modelu została nieco przemodelowana ze względu na powody prawne, ale w nie, nie będziemy się zagłębiać. Wróćmy do sedna sprawy, czyli do samych butów. Jak już wiecie z tytułu tego newsa, nadchodzące solebox x adidas Consortium TRDC 'Scallop' inspirowane są skorupiakami, a dokładnie: przegrzebkiem zwyczajny, przegrzebkiem wielkim – jadalnym gatunkiem małża nitkoskrzelnego z rodziny przegrzebkowatych. Skorupiak ten wysoko ceniony jest pod względem kulinarnym i zaliczany do owoców morza. Od lat 50. XX wieku w niektórych krajach ma duże znaczenie ekonomiczne. Małż Św. Jakuba zamknięty jest w pięknej, często białawo-łosowiwej muszli, a jego mięso ma wyjątkowy, delikatny smak. Ponownie wracając do sneakersów, to upper wykonano przy użyciu białej naturalnej skóry licowej oraz siateczki zestawionych z szarawym nubukiem. Całość przełamana jest łososiowymi oraz neonowo-żółtymi dodatkami, ale nie zabrakło też odblaskowej 3M'ki. Aby podkreślić udział soleboxa w tym przedsięwzięciu czarną nicią na języku oraz wewnętrznym panelu bocznym wyhaftowano jego nazwę. 

Buty w cenie 140 euro w sprzedaży zobaczymy 4 lipca, a dostępne będą one tylko i wyłącznie za pośrednictwem butiku, więc niestety nie znajdziemy ich w WS2, a szkoda.


adidas
solebox