Proponowany post

Oto najnowsza, letnia kolekcja Prosto - Summer '21

Prosto Men’s Athletic Summer 21.

NBA Coraz Bliżej!

21 maj 2020
NBA Coraz Bliżej!
Wszystko co wiemy o nadchodzącym powrocie sezonu NBA.

Coraz więcej znaków na niebie i ziemi wskazuje na to, że dokończymy sezon NBA 2019/20. Z racji tego, że jesteśmy ogromnymi fanami najlepszej koszykarskiej ligi świata, postanowiliśmy zebrać tu w jedno miejsce to co wiemy do tej pory na temat restartu rozgrywek.


Najważniejszą informacją jest wybór lokalizacji - najprawdopodobniej sezon zostanie dograny na terenie parku Walt Disney World w Orlando. Poza atrakcjami dla dużych i małych, na terenie kompleksu znajdują się hotele, sale sportowe i siłownie. Ponadto, cały park rozrywki ma dużą powierzchnię (122 kilometry kwadratowe), dzięki czemu uda się zachować bezpieczną odległość pomiędzy zawodnikami a dziennikarzami. Zawodnicy i trenerzy najprawdopodobniej przeprowadzą się do parku rozrywki wraz ze swoimi rodzinami, aby nie izolować się od świata zewnętrznego w zupełności.


Do poniedziałku swoje ośrodki treningowe otworzy zaś 18 z 30 drużyn NBA - niektóre z nich już są otwarte i zawodnicy mogą wracać do formy sprzed kwarantanny.  Wcześniej władze ligi zawodowej informowały, że restart sezonu poprzedzi około 20 dniowy mini camp - najprawdopodobniej obserwujemy właśnie zalążki organizowania takiego campu. 


Wreszcie, znamy też możliwą datę wznowienia rozgrywek! Jak donosi ESPN , od pierwszego czerwca zawodnicy wszystkich drużyn mieliby wrócić do regularnych treningów na terenie klubowych ośrodków. Jeżeli menadżerowie wszystkich organizacji wyrażą zgodę, to od połowy lipca NBA ma przystąpić do wznowienia sezonu. Sports Illustrated informuje, że liga planuje rozegrać sezon, w którym każda drużyna rozegra 70 meczów. Oznaczałoby to, że drużyny rozegrają między sobą jeszcze około pięciu - sześciu meczów sezonu, po czym przystąpimy do Playoffs w klasycznym formacie.

Tęsknicie za NBA tak samo jak my?

Tagi: nba