Proponowany post

New Balance M1300JPV, To Kolejne Rocznicowe Wydanie Tej Kultowej Sylwetki

14 grudzień 2020
New Balance M1300JPV, To Kolejne Rocznicowe Wydanie Tej Kultowej Sylwetki

New Balance 1300, to jeden z najbardziej wyjątkowych modeli amerykańskiej marki. Dlaczego? Tego dowiecie się z: Historia Powstania New Balance 1300, Czyli Butów „Kosztujących Prawdopodobnie Więcej Niż, Jakikolwiek Inne Biegówki, Które Posiadałeś .”. Model ten w tym roku doczekał się kolejnej, odbywającej się co pięć lat re-edycji, na którą za każdym razem z utęsknieniem czeka masa kolekcjonerów z całego świata. Oprócz i tak mocno limitowanej wersji 'dla ludu' w sprzedaży pojawiła się ich specjalna wersja o oznaczeniu "M1300JPJ", który w lipcu był sprzedawany w jeszcze bardziej ograniczonym nakładzie. But ten został wyprodukowany przez japońską firmę "M.Lab" kierowaną przez rzemieślnika Hitoshi Mimurę, zwanego także "nowoczesnym mistrzem". Wydanie to dostępne było na oficjalnej stronie internetowej japońskiego New Balance, „T-HOUSE NEW BALANCE” w Nihonbashi w Tokio oraz w dosłownie kilku sklepach na świecie. Oczywiście buty mimo swojej zaporowej ceny oscylującej w granicach 2500 zł wyprzedały się momentalnie.

Od czasu premiery w 1985 r. Model „M1300” kochany jest za to, że przez wiele lat charakteryzuje się odpowiednim dopasowaniem i klasyczny wyglądem. Dzięki wysoce amortyzującemu elementowi „ENCAP” oraz połączenie nubuku i siateczki jest standardem szafy każdego świadomego fana sneakersów, który w temacie sportowego obuwia jest nie od dziś. Nowa, jubileuszowa odsłona "M1300JPV" wykonana została z wysokiej jakości skóry nume wyprodukowanej przez Tochigi Leather, najlepszego garbarza w Japonii. Skóra Nume to skóra, która nie została poddana barwieniu ani powlekaniu, a jedynie garbowaniu przy użyciu garbników roślinnych. Garbowanie warzywne, to tradycyjna metoda garbowania stosowana od dawna, a sam proces może zająć ponad miesiąc. Skóra garbowana w ten sposób jest mocna, a jej unikalna tekstura ujawnia się wraz z długim użytkowaniem. Jeśli jest odpowiednio pielęgnowana, może być używana nieprzerwanie przez dziesięciolecia. Zasadniczo mówi się, że skóra Nume, która charakteryzuje się swoją twardością, nie nadaje się do produkcji sneakersów składających się z wielu elementów, ale w New Balance M1300JPV zastosowano skórę Nume, która jest specjalnie przygotowana przez Tochigi Leather. Co ciekawe, po raz pierwszy w historii model ten wychodzi w beżowym kolorze. Całość zapakowana jest w specjalne pudełko z drewnianymi prawidłami w zestawie.

Szczegóły premiery New Balance M1300JPV 

Nowe New Balance M1300JPV dostępne będą w ograniczonej ilości w takich sklepach, takich jak DSM, UNITED ARROWS & SONS, T-HOUSE New Balance itp. w Japonii od 19 grudnia. Jeżeli jednak nie planujesz wydatku rzędu 2500zł i szukasz innych butów z 'N' na boku sprawdź świeżą dostawę New Balance na chmielna20.pl.


New Balance