Proponowany post

New Balance Wypuszcza Kolejne Buty Z Podeszwą Drukowaną W Technologi 3D

01 lipiec 2019
New Balance Wypuszcza Kolejne Buty Z Podeszwą Drukowaną W Technologi 3D

Od jakiegoś czas coraz mniej nas zaskakują informacje o używaniu technologii druku 3D w temacie obuwia. Już w 2015 roku ślady w tej materii zaczęła przecierać niemiecka marka z trzema paskami swoim projektem Futurecraft, który rozwinął się do poziomu 4D. Nie jest to oczywiście jedyny brand, który próbuje 'drukować' swoje produkty. Under Armour jakiś czas temu pokazało limitowane do 96 wyprodukowanych par Architech 3D Printed Sneaker, a New Balance z okazji otwarcia japońskiego pop-up store w Tokio ograniczone wtedy do jedynie 44 par MS066.

Jak się jednak okazuje amerykańska marka z 'eNką' w logo nie odpuściła tematu i na poważnie wzięła się za temat druku 3D. Działając wspólnie z przedsiębiorstwem Formlabs z Massachusetts, specjalistami w dziedzinie 3D stworzyli oni wysokiej jakości materiały, sprzęt oraz opracowali procesy technologiczne i produkcję umożliwiającą produkcję bezkonkurencyjnego obuwia sportowego. Technologia nazywa się 'TripleCell' i na ten moment wprowadzona ma być do dwóch modeli butów - 990 Sport Triple Cell 3D oraz FuelCell Echo (niestety nie wiemy jak wygląda). Na ten moment ta najbardziej zaawansowana technologia powstawać ma jedynie w fabryce w USA, co czynić ma NB liderem w produkcji butów z podeszwą 3D na tamtejszym rynku. 

Co ciekawe, 990 Sport Triple Cell 3D w limitowanych ilościach już zniknęły z internetowej strony producenta (klik), a FuelCell Echo do sprzedaży trafić mają 15 września. Sugerowane ceny detaliczne to odpowiednio 185$ oraz 175$.


New Balance