Proponowany post

New Guards Group, A W Tym OFF-WHITE Kupione Przez Farfetch Za 675 Milionów $

09 sierpień 2019
New Guards Group, A W Tym OFF-WHITE Kupione Przez Farfetch Za 675 Milionów $

Globalna platforma Farfetch specjalizująca się w dystrybucji produktów największych domów mody w swojej ofercie zrzesza masę marek. Na przestrzeni wielu tak, kiedy są na rynku online, udało się im chociażby podpisać indywidualną umowę z Channel  o wyłącznym partnerstwie innowacyjnym, aby stworzyć spersonalizowane usługi sprzedaży detalicznej wich butikach. To oczywiście nie koniec ich działań, a o tym, że marka prężnie się rozwija, jest fakt, że oficjalnie ogłosiła kupno New Guards Group.

Jeżeli nic Wam to nie mówi, to już śpieszymy z tłumaczeniem. New Guards Group to spółka holdingowa założona w Mediolanie w 2015 roku przez Claudio Antonioli, Davide De Giglio i Marcelo Burlon. W jej skład wchodzi masa streetwearowych brandów, a dokładnie: 

Marcelo Burlon County of Milan
Off-White c/o Virgil Abloh
Palm Angels
Unravel Project
Heron Preston
A Plan Application
Alanui
Kirin by Peggy Gou

Farfetch za łączną kwotę 675 milionów $ kupił 100% akcji New Guards Group wraz ze wszystkimi pracownikami firmy, dzięki czemu platforma stała się nowym właścicielem licencji znaków towarowych wyżej wspomnianych marek. Zakup ten ma być pierwszym poważnym krokiem do bezpośredniego zaangażowania się Farfetch w kreowanie mody. Niemniej jednak zapewniają, że nie będą w drastyczny sposób ingerować w ich wizerunek, a jedynie pomóc w rozwoju biznesu. Jak sami mówią New Guards Group tylko w ubiegłym roku zarobiło dzięki Farfetch około 345 milionów $, a bezpośrednie działania mają powiększyć ten wynik. Co ciekawe w odpowiedzi na wieści o zakupie akcje Farfetch spadły o prawie 40%, spadając z 18,25 USD za akcję do 10,10 USD w niecałą godzinę i 20 minut. 

Tagi: streetwear