Niemiecka drużyna 1. FC Union Berlin projektuje własną, limitowaną kolorystykę kultowych adidas ZX 8000

19 kwiecień 2021
Niemiecka drużyna 1. FC Union Berlin projektuje własną, limitowaną kolorystykę kultowych adidas ZX 8000

adidas ZX 8000 to dla niemieckiej marki z Herzogenaurach tak samo ważny model, jak dla Nike Air Max 1. Sylwetka spod szyldu trzech pasków powstała w 1989 roku i na tamte czasy była jednym z najbardziej zaawansowanych performanceowych sylwetek, którą mieli w swojej ofercie. Od tamtego czasu model ten cieszy się sporą -popularnością głównie wśród kolekcjonerów z Niemiec, którzy uwielbiają adidas ZX 8000 i to w każdej możliwej postaci. Tym bardziej zainteresuje ich to limitowane, wyprodukowane w ilości 1966 par wydanie. 

Konkretnie chodzi o Union Berlin x adidas ZX 8000 będące hołdem w stronę niemieckiego klubu piłkarskiego z siedzibą w Berlinie, w dzielnicy Köpenick założonego w 1906 i do 1945 roku występującego jako SC Union 06 Oberschöneweide, a pod obecną nazwą funkcjonującego od roku 1966 - stąd też ilość par, jakie trafia na rynek. Sneakersy brano w typowe klubowe kolory z zielonymi akcentami, jednocześnie dumnie czcząc miasto Berlin, nawiązując do stadionu An der Alten Försterei. Do butów dołączona jest również koronkowa naszywka, która została wyprodukowana w południowo-wschodnim Berlinie, czyli tam, gdzie również znajduje się obiekt. Wykończeniem projektu jest odważny nadruk „Union” na piętach, który definiuje to wydanie.

Buty na europejskim rynku dostaniemy już 21 kwietnia. Sugerowana cena detaliczna wyniesie 499zł. Niestety, nie wiemy, czy buty dostaniemy również w Warsaw Sneaker Store, czy zarezerwowane ono będzie tylko dla adidasa. 


Tagi: adidas zx 8000