Niemiecka Manufaktura Meissen Łączy Siły Z adidas Originals, Aby Stworzyć Unikalne ZX8000 'Million Dollar'

02 grudzień 2020
Niemiecka Manufaktura Meissen Łączy Siły Z adidas Originals, Aby Stworzyć Unikalne ZX8000 'Million Dollar'

Zagorzali fani wszelakiej maści streetwearowych gadżetów od Supreme na pewno kojarzy kolaboracyjny projekt nowojorskiego brandu z niemiecką manufaktura Meissen, czego efektem była limitowana do mniej niż 100 wyprodukowanych sztuk porcelanowa figurka kupidyna, wyceniona na 4000$. Niemiecka marka Meissen, założona została w 1710 r. i może być uważana za producenta najwyższej jakości porcelany w Europie, a może i na świecie. Meissen po raz kolejny bierze się za około sneakersowo-streetwearowe tematy i łączy siły z rodzimą marką adidas Originals.

Efektem współpracy są unikalne ZX8000, jest inspirowane klasycznym wazonem Krater z 1856 roku. W 300-letniej historii manufaktura wielokrotnie łączy w sobie różnorodne formy sztuki i najlepsze rzemiosło. Wybrali oni 15 unikalnych wzorów, które na przestrzeni tych wielu lat pojawiły się w wazonach Krater i nanieśli je na buty niemieckiej marki. Limitowane do wyłącznie jednej wyprodukowanej sztuki ZX8000 łączą w sobie wysokiej jakości skórę i cenną porcelanę! Wszystkie wzory są starannie ręcznie malowane przez 4 malarzy z 3 niezależnych działów Meissen, co zajęło im około 6 miesięcy pracy. Chociaż dla niektórych może być to tylko para butów, te wyjątkowe ZX8000 zostały uznane za dzieło sztuki najwyższej. Przedział cenowy z które mogą zostać sprzedane buty podany przez dom aukcyjny Sotheby's, gdzie odbędzie się ich aukcja wynosi od 1 do nawet 1 000 000$!

Szczegóły premiery Meissen  x adidas ZX8000 'Million Dollar'

Nam nie pozostaje nic innego, jak poczekać i zobaczyć, za jaką niebotyczne kwotę zostaną one sprzedane po otwarciu aukcji 7 grudniaKLIK.

 


adidas
Meisen